Nabór wniosków do programu Czuwamy! Pamiętamy! Fundacji ORLEN - rewitalizacja Miejsc Pamięci

25.04.2022 r.

Obrazek

Fundacja ORLEN już po raz piąty wesprze lokalne organizacje w zorganizowaniu żywej lekcji historii i patriotyzmu. Zapraszamy do udziału w programie organizacje pozarządowe, biblioteki, domy kultury, szkoły, organizacje harcerskie i włodarzy miast. Wnioski o przyznanie darowizny na renowację miejsc pamięci można składać od 14 kwietnia do 16 maja 2022 r. za pośrednictwem formularza, znajdującego się na stronie Fundacji ORLEN.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Programie Czuwamy! Pamiętamy!, w ramach którego można ubiegać się do 10 000 złotych na rewitalizację Miejsc Pamięci.

Każda edycja programu odkrywa niezwykłe karty historii, które są nieodłączną częścią naszych współczesnych czasów. Warto pamięć o nich i pielęgnować je jak najdłużej.
Fundacja ORLEN już po raz piąty wesprze lokalne organizacje w zorganizowaniu żywej lekcji historii i patriotyzmu. Zapraszamy do udziału w programie organizacje pozarządowe, biblioteki, domy kultury, szkoły, organizacje harcerskie i włodarzy miast.

W zeszłorocznej edycji Programu udało wesprzeć się środkami finansowymi 34 projekty zgłoszone przez organizacje, stowarzyszenia i instytucje gminne.
Gminie Janowiec za pomocą otrzymanych środków udało się oczyścić i zabezpieczyć miejsce pamięci ofiar z II wojny światowej, które znajduje się na janowickim rynku.
Uczniowie szkoły w Pobiednie we współpracy ze szkołą w Prusieku zrealizowali swój projekt na byłym cmentarzu greko-katolickim w Prusieku, na którym została pochowana nauczycielka z miejscowej szkoły. Wykarczowali krzewy, wyrównali teren, poszerzyli drogę na cmentarz, zainstalowali barierki wokół mogił, a także ustawili tablice informacyjne.

W tym roku również twoja organizacja ma szansę uzyskać wsparcie i przywrócić pamięć lokalnym bohaterom i wydarzeniom!

Wnioski o przyznanie darowizny na renowację miejsc pamięci można składać od 14 kwietnia do 16 maja 2022 r. za pośrednictwem formularza, znajdującego się na stronie Fundacji ORLEN - https://fundacja.orlen.pl/PL/NaszeProgramy/Strony/czuwamy-pamietamy.aspxotwiera się w nowej karcie.

Program został objęty Honorowym Patronatem Instytutu Pamięci Narodowej.

Źródło: https://fundusze.ngo.pl/382989-nabor-wnioskow-do-programu-czuwamy-pamietamy-fundacji-orlen-rewitalizacja-miejsc-pamieci.html