Konkurs wiedzy prawnej Powiatu Przeworskiego

11.10.2022 r.
Konkurs wiedzy prawnej Powiatu Przeworskiego

11 października br. w Starostwie Powiatowym w Przeworsku odbył się „Konkurs wiedzy prawnej Powiatu Przeworskiego” zrealizowany przez Fundację Pasieka pod patronatem Starosty Bogusława Urbana.
Uczestników - uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu przeworskiego – I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku, Zespołu Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku, Zespołu Szkół w Kańczudze - powitał Wicestarosta Jacek Kierepka.

Wyraził słowa uznania dla uczniów za przygotowanie się do konkursu oraz podkreślał doniosłość inicjatywy podejmowanej przez Fundację w kształtowaniu właściwych postaw obywatelskich wśród młodzieży.

Konkurs został poprzedzony realizacją cyklu warsztatów prawnych w szkołach. Zajęcia te zostały również przeprowadzone przez Fundację Pasieka. Przedstawiciel organizatora konkursu – adwokat Karol Grześkiewicz podkreślił, że celem podejmowanych działań jest zachęcanie młodzieży do poszerzania swojej wiedzy w zakresie prawa oraz inicjowanie głębszego zainteresowania aspektami prawnymi.
Zwycięzcami konkursu zostali:
1. Agnieszka Pawełek – I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku,
2. Kacper Welc – Zespół Szkół w Kańczudze,
3. Zuzanna Foremny – I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku.
Laureaci dwóch pierwszych miejsc otrzymali elektroniczne opaski sportowe, zaś wszyscy uczestnicy materiały promocyjne Powiatu Przeworskiego. Serdecznie gratulujemy!

• Konkurs wiedzy prawnej Powiatu Przeworskiego