Konkurs „I Ty możesz zostać Mistrzem polskiej ortografii”

10.05.2022 r.
Konkurs „I Ty możesz zostać Mistrzem polskiej ortografii”

W bibliotece Zespołu Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku miała miejsce XV edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego „I Ty możesz zostać Mistrzem polskiej ortografii”. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu przeworskiego.

Po napisaniu dyktanda o historii choroby chrząszcza Ambrożego, komisja konkursowa wyłoniła Mistrza i dwóch Wicemistrzów. Mistrzem Ortografii została Martyna Preisner ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Przeworsku, tytuł Pierwszego Wicemistrza przypadł Antoninie Szlachcie, również ze SP nr 1 w Przeworsku, zaś Drugim Wicemistrzem została Zuzanna Trelka ze Szkoły Podstawowej w Żurawiczkach.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejne edycje konkursu.

• Konkurs „I Ty możesz zostać Mistrzem polskiej ortografii”