Konferencja pt. „Edukacja wobec wyzwań cyfrowego świata”

24.10.2019 r.
Konferencja pt. „Edukacja wobec wyzwań cyfrowego świata”

23 października br. w sali audiowizualnej Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej w Przemyślu odbyła się konferencja pt. „Edukacja wobec wyzwań cyfrowego świata” poświęcona zagadnieniom wykorzystywania nowych technologii w edukacji oraz nowoczesnych e-usług wdrożonych w ramach realizowanego projektu „Podkarpackie e-biblioteki pedagogiczne”. Jej organizatorem była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu wraz z filiami w Przeworsku, Jarosławiu i Lubaczowie.

Z ramienia powiatu w konferencji udział wzięła Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Promocji i Ochrony Zdrowia Starostwa Powiatowego w Przeworsku Joanna Mordarska, która w imieniu Starosty Przeworskiego Bogusława Urbana, sprawującego patronat honorowy nad konferencją, przekazała list.

Podczas spotkania prelekcje wygłosili: prof. nadz. AWSB dr hab. inż. Janusz Morbitzer z Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej „Edukacja wobec wyzwań cyfrowego świata”, Seweryn Kolano Kierownik Biura Informatyki PBW w Rzeszowie „Nowy e-wymiar bibliotek pedagogicznych”, natomiast kierownicy wydziałów oraz filii PBW w Przemyślu przedstawili „Działalność edukacyjno-kulturalną PBW w Przemyślu – ofertę na rok szkolny 2019/2020”.

Fot. PBW w Przemyślu

• Konferencja pt. „Edukacja wobec wyzwań cyfrowego świata”