Koncert Kolęd i Pastorałek w Rączynie

10.01.2022 r.
Koncert Kolęd i Pastorałek w Rączynie

W świątecznym nastroju, 9 stycznia br. w Kościele pw. Nawiedzenia NMP w Rączynie, odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek. Wspólne kolędowanie jest wyjątkowym wydarzeniem, dzięki któremu na nowo przeżywamy magię niedawno obchodzonych Świąt Bożego Narodzenia.

Jego inicjatorem było Stowarzyszenie Centrum Promocji i Rozwoju Wsi Rączyna przy współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich w Rączynie oraz współorganizacji i pod Patronatem Honorowym Starosty Przeworskiego Bogusława Urbana.

Starostę Przeworskiego reprezentowali - Radna Rady Powiatu Przeworskiego Katarzyna Solarz oraz Jerzy Solarz, który odczytał list od Starosty skierowany do uczestników uroczystości.

Uczestnicy wysłuchali utworów w wykonaniu Scholi „Cordis Maria” oraz Aleksandry Wajdy laureatki konkursów wokalnych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Koncert połączony został z degustacją i promocją zdrowej żywności produkowanej przez rolników z powiatu przeworskiego.

• Koncert Kolęd i Pastorałek w Rączynie