Kolejny etap pracy przy budynku lokomotywowni i hali napraw w Przeworsku

20.10.2021 r.
Kolejny etap pracy przy budynku lokomotywowni i hali napraw w Przeworsku

Prace konserwatorsko-budowlane przy budynku lokomotywowni i hali napraw wagonów w Przeworsku realizowane są etapami i mają na celu poprawę stanu technicznego i estetycznego budynku lokomotywowni oraz hali napraw pełniących funkcję warsztatowo - magazynową obsługi lokomotyw oraz wagonów kolejki wąskotorowej.

W dniu 20 października br. w Starostwie Powiatowym w Przeworsku została podpisana umowa przez Starostę Przeworskiego Bogusława Urbana z przedsiębiorstwem budowlanym RENOMEX Paweł Zawitkowski z Jarosławia. W ramach podpisanej umowy będą kontynuowane prac konserwatorsko - budowlane rozpoczęte przy budynku w latach ubiegłych. Całkowity koszt zadania wynosi 473 903,29 zł z czego kwota 50 000,00 zł pochodzić będzie z dotacji Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
W latach 2019-2020 przeprowadzono już część prac na budynku B w zakresie m.in. wymiany pokrycia dachu, kominów, wymiany stolarki okiennej oraz remont części elewacji wraz z murem pruskim. Całkowity koszt wykonanych prac wyniósł 607 480,87 zł. Część środków finansowych pochodziło z dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

• Kolejny etap pracy przy budynku lokomotywowni i hali napraw w Przeworsku