Kolejne wsparcie dla Powiatowego Zarządu Dróg

19.08.2019 r.
Kolejne wsparcie dla Powiatowego Zarządu Dróg

Początkiem sierpnia sfinalizowano zakup nowego Citroena Berlingo trzeciej generacji, zastąpi on swojego poprzednika model z roku 1999, który przejechał w PZD blisko 400 tys. kilometrów. Po pozytywnych doświadczeniach w eksploatacji tych samochodów, postawiono na wersję z 1,5 litrowym trwałym i niezawodnym silnikiem diesla w technologii BlueHDI, spełniającym restrykcyjne normy emisji spalin.

Auto wykorzystywane będzie do codziennych patroli stanu dróg, reagowania na zgłaszane interwencje mieszkańców, dojazdów na place budów – obecnie realizujemy równolegle 12 zadań inwestycyjnych od Jawornika Polskiego po Sieniawę i Adamówkę. Ponadto znakomicie sprawdzi się w dojazdach związanych z zarządzaniem Przeworską Kolejką Wąskotorową, której stacje końcowe to, Bachórz iDynów już na terenie Powiatu Rzeszowskiego.

p.o. Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Przeworsku

Janusz Śliwa