07.10.2019 r.

6 października br. Starosta Przeworski Bogusław Urban uczestniczył w uroczystym koncercie z okazji Jubileuszu 35-lecia Orkiestry Dętej i 5-lecia Grupy Mażoretek „Finezja”, który odbył się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Tryńczy.

Uroczystość rozpoczęła się musztrą w wykonaniu Orkiestry Dętej oraz Grupy Mażoretek. Następnie gościnnie wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Resovia Saltans” z Rzeszowa. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała koncertu w wykonaniu Jubilatów. Wystąpiła też każda z grup mażoretek, a na zakończenie wszystkie zatańczyły do znanego utworu „Despacito” w aranżacji Orkiestry Dętej. Nie zabrakło uroczystego odśpiewania „Sto lat” dla Jubilatów.

Uroczystość stała się okazją do wręczenia statuetek dla najbardziej zasłużonych orkiestrantów i mażoretek oraz byłych orkiestrantów, a także statuetek „Przyjaciel Orkiestry Dętej i Mażoretek" dla osób, które w sposób szczególny wspierają ich działalność. Starosta Przeworski przekazał Jubilatom pamiątkowe grawertony, życząc wielu dalszych sukcesów.

Fot. UG Tryńcza

• Jubileusz 35-lecia Orkiestry Dętej z Tryńczy i 5-lecia Grupy Mażoretek „Finezja”