IV Ogólnopolskie Forum Samorządów

18.02.2020 r.
IV Ogólnopolskie Forum Samorządów

W dniach 14-15 lutego br. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego G2A Arena w Jasionce k/Rzeszowa odbyła się czwarta edycja Ogólnopolskiego Forum Samorządów. Powiat Przeworski reprezentował Wicestarosta Jerzy Mazur.

Forum Samorządów to okazja do rozmów na tematy, które najbardziej interesują samorządowców, a tym samym mieszkańców ich wspólnot. Pierwszy dzień Forum był czasem debat i dyskusji.

W pierwszej części uczestnicy skupili się na tym, co przyniesie nowa perspektywa finansowa 2021-2027, jak efektywnie wydatkować posiadane środki przez optymalne zarządzanie nimi, jak zarządzać samorządami projektowo, a także jak wypracowane już dobre praktyki projektowe wykorzystać w przyszłej perspektywie finansowej. Druga część poświęcona była kwestii szeroko rozumianego partnerstwa, zarówno w ujęciu publiczno-prywatnym, jako sposobowi na niższe wydatki samorządów, w skutecznym zarządzaniu zespołem oraz jako współpracy z organizacjami pozarządowymi i biznesem przy realizacji celów społecznych.

Drugi dzień Forum poświęcony był warsztatom z zarządzania projektami w samorządach.

Wydarzenie organizowane jest przez Marszałka Województwa Podkarpackiego i Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych przy udziale partnerów: Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego i IPMA Polska. Honorowy Patronat objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Fot. UMWP

• IV Ogólnopolskie Forum Samorządów