Integracyjny przejazd „Pogórzaninem” nad Zalew do Łopuszki Małej

31.08.2022 r.
Integracyjny przejazd „Pogórzaninem” nad Zalew do Łopuszki Małej

W ramach „Powiatowego Programu Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Powiecie Przeworskim na lata 2022-2025”, którego celem jest  aktywizacja społeczno-zawodowa i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych w celu poprawy jakości ich życia, zorganizowano przejazd Przeworską Kolejką Wąskotorową na trasie Przeworsk-Łopuszka Wielka-Przeworsk.

Organizatorem wycieczki było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przeworsku, została ona dofinansowana ze środków budżetu Powiatu Przeworskiego.

W imprezie wzięły udział 64 osoby niepełnosprawne, zrzeszone w organizacjach i stowarzyszeniach działających na terenie powiatu przeworskiego. Wycieczka poprzedzona była zwiedzaniem pięknie odnowionego zabytkowego dworca.

Podczas podróży uczestnicy podziwiali piękno naszego powiatu, mieli okazję porozmawiać i nawiązać nowe znajomości. Po krótkim spacerze nad Zalewem wszyscy udali się na poczęstunek i odpoczynek.

W drodze powrotnej wagoniki wypełnione były śpiewem, radosnymi rozmowami i uśmiechem. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątki promujące PKW „POGÓRZANIN”.

PCPR w Przeworsku

• Integracyjny przejazd „Pogórzaninem” nad Zalew do Łopuszki Małej