XVIII Wojewódzki Konkurs Turystyczny Dzieci i Młodzieży Szkolnej „Na najlepszy produkt turystyczny mojej Małej Ojczyzny – jakiej nie znacie”

16.09.2021 r.

konkurs produkt turystyczny

Organizatorzy konkursu:

Powiat Przeworski

Międzyszkolny Oddział PTTK w Przeworsku

Współorganizatorzy konkursu:

Zarząd Oddziału PTSM w Przemyślu

Schronisko Młodzieżowe PTSM „Alko” w Rzeszowie

Celem konkursu jest:

- promocja własnego regionu i Małych Ojczyzn,

- wyszukiwanie oraz tworzenie przez dzieci i młodzież regionalnych i lokalnych produktów turystycznych, a następnie prezentowanie ich w konkursie,

- kontynuowanie i upowszechnianie tradycji rodzinnych, środowiskowych, szkolnych oraz regionalnych,

- integrowanie dzieci i młodzieży z różnych środowisk,

- wychowanie patriotyczne dzieci i młodzieży poprzez krajoznawstwo, turystykę oraz popularyzację swojej Małej Ojczyzny,

- zapobieganie poprzez konkurs patologiom i przemocy wśród dzieci i młodzieży.

- przybliżenie dzieciom i młodzieży postaci niezwykłego człowieka, charyzmatycznego przywódcy Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymas Tysiąclecia.

Zasady uczestnictwa w konkursie:

1. Konkurs odbywa się w 3 kategoriach: szkoły podstawowe kl. I - IV i V  - VIII oraz szkoły ponadpodstawowe.
  2. W konkursie uczestniczą 3 - osobowe zespoły reprezentujące szkoły, koła zainteresowań, kluby, drużyny harcerskie i inne organizacje działające na terenie szkoły.
  3. W tym roku konkurs odbędzie się w reżimie sanitarnym covid-19.
  4. Konkurs składa się z dwóch części:

Część I:Prezentacja własnego regionu, produktu turystycznego, prezentację należy opisać na karcie zgłoszenia /1 strona A4/

Część II Uczestnicy wykonają pamiątkę z regionu np. gazetkę, ulotkę, makietę,rękodzieło, plakat, rzeźbę, strój itp.

1. Suma punktów zdobytych w części I i II zadecyduje o zajęciumiejsca w konkursie. Pamiątka z regionu przekazana do oceny pozostaje do dyspozycji organizatora konkursu.

4. Szkoła może zgłosić do konkursu 3 zespoły. Jury konkursu oceni prace I i II części i przyzna I, II i III miejsca. Nagrody, dyplomy i puchary zostaną wręczone podczas uroczystej gali w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku o terminie podsumowania konkursu laureaci i opiekunowie zostaną poinformowani.

5.  Wypełnioną kartę zgłoszenia udziału wraz z opisem i pamiątką z regionu należy przesłać lub dostarczyć do 20.10.2021r. na adres: Międzyszkolny Oddział PTTK w Przeworsk, 37 – 200 Przeworsk, ul. Krasickiego 9 / Zespół Szkół  Zawodowych – sekretariat/.

6. Na stronie internetowej www.ptsm-alko.plzamieszczony jest regulamin oraz karta zgłoszenia.

7. Szczegółowych informacji udziela Marian Dzimira tel.  605 – 144 – 102.

Załącznik:

Regulamin i karta zgłoszenia