22.09.2021 r.

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że Województwo Podkarpackie uruchomiło Portal Muzeum Dziedzictwa Kresów Dawnej Rzeczpospolitej, który dostępny jest na stronie internetowej

www.kresymuzeum.pl

Portal powstał w celu nowoczesnej prezentacji wyjątkowego i bogatego dziedzictwa kulturowego i historycznego Kresów dawnej Rzeczypospolitej. Zawiera bardzo ciekawe zasoby muzealne i pamiątki dot. dziedzictwa Kresów przetworzonych do formy cyfrowej wg najnowocześniejszych metod digitalizacji, w tym w formie 3D i obrotowej. Szczególną wartość mają przekrojowe ścieżki tematyczne, z których prezentowane są obecnie: Kresy -prolegomena; Kresy — fenomen krajobrazu; Wyznania na Kresach; Potoccy herbu Pilawa Srebrna na Kresach Rzeczypospolitej. Ciekawą ofertą jest także Akademia Kresów oraz publikacje, archiwa, podcasty i gry on-line. Portal jako priorytetowy projekt samorządu Województwa Podkarpackiego będzie stale rozwijany. Inicjatywa ta uzyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa II - Cyfrowe Podkarpacie.

Zapraszam do odwiedzenia strony www.kresymuzeum.pl.

Wojewoda Podkarpacki

Ewa Leniart