Fundacja Pasieka - współpraca z Powiatem Przeworskim w 2023 r. w zakresie udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej

11.12.2023 r.

Obrazek

Fundacja Pasieka - w ramach współpracy z Powiatem Przeworskim w 2023 r. w zakresie udzielania nieodpłatnej pomocy - zrealizowała następujące działania z zakresu edukacji prawnej:

- utworzyła dedykowaną stronę internetową:

Rzeźba w przestrzeni publicznej dla Niepodległej - 2024

23.11.2023 r.

Obrazek

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku prowadzi od 2021 unikatowy w skali kraju, inwestycyjny program własny finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pn: "Rzeźba w przestrzeni publicznej dla Niepodległej". Program dotujący realizację i konserwację form rzeźbiarskich w przestrzeni publicznej skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego, samorządowych instytucji kultury jako odpowiedzialnych za przestrzeń publiczną oraz organizacji pozarządowych. Program ma na celu podniesienie świadomości estetycznej decydentów i odbiorców przestrzeni publicznej w Polsce. Równie istotna dla założeń projektu jest próba dokonania zmiany myślenia o wspólnej przestrzeni poprzez: wypracowanie dobrych praktyk wyboru dzieł, konsultacje społeczne, serię edukacyjno-naukowych prelekcji, seminariów i webinariów analizujących zagadnienie od strony artysty - twórcy, zamawiającego - inwestora po odbiorcę - widza.

Kampania „Już jesteś?” – do wszystkich, którzy mają serca pełne troski i miłości.

16.11.2023 r.

plakat

Zachęcamy do wzięcia udziału w inspirującej kampanii „Już jesteś?”. Zaangażowanie w tę ważną inicjatywę jest wyrazem oddania sprawie wsparcia i rozwoju rodzinnych form pieczy zastępczej w Polsce. Wierzymy, że każde dziecko zasługuje na miłość, wsparcie i bezpieczne otoczenie, a rodziny zastępcze odgrywają niezastąpioną rolę w zapewnieniu tych potrzeb.

„Już jesteś?” to pytanie, które wyraża tęsknotę dziecka w oczekiwaniu, aż rodzic wróci z pracy, czy przyjdzie przeczytać bajkę przed snem. A co z tymi, do których nikt nie wraca ani nie czyta bajek?

Postaw na bezpieczeństwo osób 60+!

16.11.2023 r.

Szanowni Państwo,

zachęcam do zapoznania się z folderem Postaw na bezpieczeństwo osób 60+!, którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym osób po 60 roku życia.

Publikacja ma za zadanie podnieść świadomość przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz stowarzyszeń i klubów seniora, w zakresie konieczności prowadzenia systematycznej edukacji skierowanej do kierowców, pieszych i rowerzystów po 60 roku życia.

Wkrótce ruszy X edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego pod nazwą: „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele”

09.11.2023 r.

NATURALNIEJ Z RECYKLINGIEM!

Już wkrótce ruszy X edycja ogólnopolskiego konkursu ekologicznego „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele”

W tej jubileuszowej edycji chcielibyśmy jeszcze bardziej zachęcić Was do recyklingu.  W całej Polsce zaplanowaliśmy akcje zbiórki elektroodpadów, a naszym zadaniem konkursowym będzie wykonanie plakatu o tym dlaczego recykling jest ważny!