PODKARPACKIE WIOSENNE SPOTKANIE Z POEZJĄ I PIOSENKĄ

09.04.2021 r.

Obrazek

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie organizuje „Podkarpackie Wiosenne Spotkanie z Poezją i Piosenką pamiętajcie o ogrodach”.

Celem spotkania jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na ślad, jaki zostawimy po sobie przyszłym pokoleniom: suchą i spękaną ziemię...?! Czy się ockniemy i zaczniemy chronić otaczającą nas przyrodę?

Naszym wspólnym obowiązkiem wobecmłodych ludzi i wobec środowiska jest zwrócenie uwagi na ogromny problem, jakipojawił się na naszej planecie. Stoimy w obliczu masowego wymierania zwierząt i roślin, których rocznie wymiera od 5 do 500 tysięcy gatunków. Jako ludzie mamy wpływ na otaczającą nas rzeczywistość, dokonujemy wyborów, a tym samymrozstrzygamy o własnym losie.

Dzięki realizacji konkursu chcemy rozpropagować konieczność obudzenia się z letargu przyzwyczajeń, konieczność obudzenia – naszych i młodych ludzi – umysłów kierując je ku urokomi cudownościom świata, który rozpościera się przed naszymi oczyma. Ocalmy życie! – informują organizatorzy.

• konkurs odbędzie sięw formie on-line,
  • rozstrzygniecie konkursu nastąpi 17 maja 2021 r.

Regulamin oraz karta zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie.