loga

Powstanie boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkół Zawodowych w Przeworsku

09.04.2021 r.

W dniu 8 kwietnia została podpisana przez Powiat Przeworski umowa z Firmą Handlową ,,SOLO” z Przeworska na wykonanie zadania pt. „Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Zawodowych w Przeworsku”. Część środków finansowych na ten cel zostało pozyskanych jeszcze w 2020 roku ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Sportowa PolskaProgram rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej - edycja 2020”. W grudniu 2020 roku została podpisana umowa z Ministerstwem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu o dofinasowanie zadania ze środków Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej.

Celem inwestycji jest poprawa stanu przyszkolnej infrastruktury sportowej poprzez budowę boiska przeznaczonego na realizację zajęć wychowania fizycznego oraz służącego jednocześnie lokalnej społeczności do aktywnego spędzania czasu wolnego. W ramach inwestycji planuje się wykonanie boiska wielofunkcyjnego składającego się z: boisk do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej i tenisa ziemnego wraz z niezbędną infrastrukturą. Podstawowe wymiary: boiska - szerokość31,50 m, długość - 44,00 m, powierzchnia boiska- 1 362,00 m2, rodzaj nawierzchni – poliuretanowa bezspoinowa. Wybudowana infrastruktura będzie bezpieczna, funkcjonalna oraz przyczyni się do poprawy warunków realizacji zajęć wychowania fizycznego.

Całkowita wartość wydatków związanych z realizacją zadania inwestycyjnego przed ogłoszeniem przetargu wynosiła 1 103 546,00 zł, z czego Ministerstwo udzieliło dofinansowania w kwocie nie przekraczalnej 500 000,00 zł. Obecnie po wyborze wykonawcy robót budowlanych całkowity koszt zadania opiewa na kwotę 698 665,66zł zł, z czego Ministerstwo dofinansowuje zadanie w nie więcej niż 46,9 % wydatków kwalifikowanych związanych z realizacją zadnia. Planowany termin zakończenia inwestycji to 30 wrzesień 2021 r.