Finał V Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Eko – szopka”

02.01.2020 r.
Finał V Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Eko – szopka”

20 grudnia 2019 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Świętoniowej odbył się Finał V Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Eko – szopka”. Organizatorami konkursu była Gmina Przeworsk, Szkoła Podstawowa w Świętoniowej i Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej. Konkurs patronatem objął Starosta Przeworski, Nadleśnictwo Kańczuga i Gazeta Jarosławska.

Uczniowie i ich rodziny wykonywali szopki bożonarodzeniowe z różnorodnych surowców naturalnych i odpadów. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem w którym uczestniczyło 19 szkół z powiatu przeworskiego, a zgłoszonych prac było 61.

Dyplomy i nagrody wszystkim uczestnikom wręczali: Wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec, Wicestarosta Przeworski Jerzy Mazur, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej Wiesław Bukowski, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Świętoniowej Janusz Harpula oraz przedstawiciel Nadleśnictwa Kańczuga Dariusz Żurek.

Głównym celem konkursu była promocja edukacji ekologicznej oraz propagowanie działań proekologicznych i prozdrowotnych wśród uczniów i ich rodzin z powiatu przeworskiego.

Wszyscy wspólnie działali na rzecz ochrony przyrody, promowaliśmy selektywną zbiórkę odpadów opakowaniowych oraz ponowne ich przetwarzanie na praktyczne przedmioty domowego użytku. Uczniowie z rodzinami w twórczy i aktywny sposób spędzali wolny czas, aby przygotować piękne i kreatywne prace. Umożliwiliśmy publiczną prezentację uzdolnień artystycznych.

Nagrody ufundowali: Gmina Przeworsk, Starostwo Powiatowe w Przeworsku, Nadleśnictwo Kańczuga, Nadleśnictwo Sieniawa, Miasto i Gmina Kańczuga, Gminna Biblioteka Publiczna Gminy Tryńcza, Biblioteka Publiczna Gminy Gać, Firma Margo Pack z Przeworska  oraz  Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach. Wierzymy, że zmobilizuje to wszystkich do codziennych działań na rzecz ochrony środowiska,  a co za tym idzie naszego zdrowia i przyszłych pokoleń.

Protokół oceny prac http://stowarzyszenie.swietoniowa.com.pl/wp-content/uploads/2019/12/Protokol-oceny-prac-konkursowych-V-Powiatowego-Konkursu-3.pdf

W imieniu zarządu Stowarzyszenia

Janusz Harpula i Wiesław Bukowski

• Finał V Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Eko – szopka”