Finał Tornistra Pełnego Uśmiechów

26.08.2019 r.
Finał Tornistra Pełnego Uśmiechów

25 sierpnia br. na stadionie sportowym w miejscowości Giedlarowa (Gmina Leżajsk) odbył się finał ogólnopolskiej akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”. To już 11. edycja tego programu, poświęconego wsparciu dzieci z potrzebujących rodzin u progu nowego roku szkolnego. Wśród zaproszonych gości był Starosta Przeworski Bogusław Urban.

Uroczystość zainaugurowała Msza Święta pod przewodnictwem ks. Biskupa Stanisława Jamrozka. „Akcja Tornister Pełen Uśmiechów to dowód tego, że potrafimy się dzielić, tym co potrzebujemy sami. Człowiek bowiem wszystko co posiada dostaje od Pana Boga. Musimy otwierać nasze serca, bo tylko wtedy kiedy są otwarte umiemy dostrzegać potrzebujących i iść tam gdzie ludzie tej pomocy potrzebują” – mówił Biskup. Po Mszy odbyła się część artystyczna. Program wydarzenia został przygotowany jako „dzień radości dla dzieci i ich rodzin”. Stąd też nie zabrakło licznych atrakcji dla całych rodzin.

Momentem najbardziej oczekiwanym przez najmłodszych było wręczenie plecaków z wyprawką szkolną. Prezent otrzymało niemal tysiąc dzieci, w większości z gminy Leżajsk, które we wrześniu rozpoczną naukę w pierwszych klasach szkoły podstawowej oraz grupa uczniów - naszych rodakach mieszkających na Ukrainie.

„Tornister Pełen Uśmiechów” to akcja Caritas Polska, której celem jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów przez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie kilkudziesięciu tysięcy wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci i młodzieży lub zakup i przekazanie gotowych wyprawek szkolnych.

Fot. UG Leżajsk

• Finał Tornistra Pełnego Uśmiechów