Dzień Strażaka połączony z 110-leciem OSP Świętoniowa

09.05.2022 r.
Dzień Strażaka połączony z 110-leciem OSP Świętoniowa

8 maja br. w Świętoniowej odbyły się uroczystości z okazji Dnia Strażaka połączone z 110-leciem Ochotniczej Straży Pożarnej. Starostę Przeworskiego Bogusława Urbana reprezentował Członek Zarządu Powiatu Wiesław Bukowski. W uroczystości udział wzięli także: Przewodnicząca Rady Powiatu Przeworskiego Agnieszka Bukowa-Jedynak i Wiceprzewodniczący Paweł Tworek.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po niej Orkiestra Dęta Gminy Przeworsk, kompanie honorowe straży wraz z pocztami sztandarowymi OSP z terenu gminy oraz zaproszeni goście przeszli na boisko sportowe, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości. Przedstawiony został rys historyczny jednostki, poświęcono pamiątkową tablicę i symbolicznie wbito gwoździe. Święto stało się okazją do wręczenia medali i odznak. Nie obyło się również bez najlepszych życzeń oraz gratulacji.

Fot. Gm. Przeworsk

• Dzień Strażaka połączony z 110-leciem OSP Świętoniowa