Akcja informacyjno-edukacyjna „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”

11.07.2019 r.
Akcja informacyjno-edukacyjna „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”

10 lipca br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku odbyło się spotkanie w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pod hasłem „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”. Uczestniczył w nim m.in. Wicestarosta Powiatu Przeworskiego Jerzy Mazur oraz Naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Przeworsku Tomasz Kotliński.

Celem akcji jest uświadamianie kierowców, rowerzystów i pieszych powyżej 60 roku życia, jak zgodnie z zasadami prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, w jaki sposób stosować elementy odblaskowe i dlaczego są one tak ważne oraz jak sprawność psychofizyczna ma wpływ na zdolność kierowania samochodem, rowerem, ale również na korzystanie z drogi jako pieszego.

W tym roku spotkania z seniorami odbędą się w 94 miejscowościach na terenie całej Polski. Akcja organizowana jest przez Ministerstwo Infrastruktury i Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Partnerem strategicznym jest Policja, dlatego też w spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku. Poruszyli zagadnienia związane z bezpieczeństwem w powiecie przeworskim oraz rozdali uczestnikom spotkania odblaskowe opaski.

Osoby, które przyjechały na rowerach mogły zostawić je w serwisie rowerowym, gdzie wykonany został bezpłatny, podstawowy przegląd techniczny roweru oraz jego doposażenie w elementy wyposażenia obowiązkowego, związane z bezpieczeństwem.

• Akcja informacyjno-edukacyjna „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”