30-lecie Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaci

25.11.2019 r.
30-lecie Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaci

24 listopada br. odbyły się Obchody 30-lecia Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaci działającej przy GOK. Uroczystość rozpoczęto Mszą Świętą w kościele parafialnym pw. WNMP w Gaci. Następnie spotkanie podsumowujące działalność orkiestry odbyło się w Domu Strażaka gdzie wysłuchano koncertu jubileuszowego.

Orkiestra Dęta OSP w Gaci powstała w 1989 roku. Za swoją społeczną działalność w dziedzinie krzewienia kultury darzona jest dużym zaufaniem społeczności lokalnej oraz wielu podmiotów i instytucji. W ciągu 30 lat swojej działalności wystąpiła około 800 razy zapewniając oprawę muzyczną wielu uroczystości państwowych, korporacyjnych, religijnych i rodzinnych. Jest godną wizytówka Gminy Gać na szczeblu lokalnym, powiatowym, wojewódzkim, krajowym i międzynarodowym. Uczestnicząc w licznych konkursach i przeglądach zajmuje w nich czołowe miejsca i zdobywa liczne wyróżnienia. Wśród zaproszonych gości swoją obecnością zaszczyciła m.in. Poseł na Sejm RP Anna Schmidt – Rodziewicz. W imieniu Starosty Przeworskiego Bogusława Urbana który objął Honorowym Patronatem Obchody tak pięknego Jubileuszu, list z życzeniami odczytał Radny Rady Powiatu Przeworskiego Jacek Pieniążek. Organizatorami byli Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Gaci.

• 30-lecie Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaci