229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

04.05.2020 r.
229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Na terenie powiatu przeworskiego Narodowe Święto 3 Maja miało przebieg skromniejszy niż w latach poprzednich.

W Przeworsku w Kościele pw. Św. Barbary na terenie zespołu klasztornego OO. Bernardynów została odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył Gwardian Klasztoru Proboszcz parafii Izajasz Styczyński. Następnie Starosta Przeworski Bogusław Urban i Członek Zarządu Agnieszka Bukowa - Jedynak w imieniu Zarząd Powiatu Przeworskiego i Rady Powiatu Przeworskiego złożyli wiązanki przed tablicą upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 Maja. W uroczystości uczestniczył również Sekretarz Powiatu Przeworskiego Jan Śliwa.

Starosta Przeworski Bogusław Urban wraz z Zastępcą Dyrektora PUP Łukaszem Kawaliło, uczestniczyli również w Kościele parafialnym pw. Św. Michała Archanioła w Kańczudze,gdzie odprawiono także mszę św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył ks. Prałat dr Wojciech Pac. Po odprawionej eucharystii złożono wiązanki przed pomnikiem upamiętniającym Patriotów Ziemi Kańczuckiej.

• 229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja