Kolejne scalenia gruntów w Powiecie Przeworskim

09.01.2019 r.
Kolejne scalenia gruntów w Powiecie Przeworskim

W dniu 28.12.2018 r. została podpisana umowa o przyznanie pomocy finansowej pomiędzy Powiatem Przeworskim reprezentowanym przez Starostę Przeworskiego Bogusława Urbana wraz z Wicestarostą Jerzym Mazurem, a Samorządem Województwa Podkarpackiego na operację typu „Scalanie gruntów" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Reaktywacja Posterunku Policji w Tryńczy

21.12.2018 r.
Reaktywacja Posterunku Policji w Tryńczy

20 grudnia br. Starosta Przeworski Bogusław Urban uczestniczył w otwarciu Posterunku Policji w Tryńczy. Uroczystość rozpoczęła się częścią oficjalną przed budynkiem posterunku prowadzoną przez kom. Wojciecha Kuliga z Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Rzeszowie. Kolejnym punktem uroczystości było zwiedzanie zmodernizowanego posterunku, a następnie wręczenie pamiątkowych statuetek oraz podziękowań osobom, które przyczyniły się do jego reaktywacji.

Nagroda ESO Angels Status Platynowy 2018 dla Oddziału Udarowego SP ZOZ w Przeworsku

21.12.2018 r.

W dniu 6 grudnia 2018 roku podczas Konferencji w Warszawie została wręczona Nagroda ESO Angels Status Platynowy 2018 dla Oddziału Udarowego naszego Szpitala. Nagroda jest wyrazem uznania dla jakości opieki nad chorymi z udarem mózgu w naszym szpitalu.

Życzenia świąteczne dzieci z Przedszkola Sióstr Miłosierdzia w Przeworsku

19.12.2018 r.
Życzenia świąteczne dzieci z Przedszkola Sióstr Miłosierdzia w Przeworsku

Jak co roku 18 grudnia, w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, Starostwo Powiatowe w Przeworsku odwiedziły dzieci z Przedszkola Sióstr Miłosierdzia w Przeworsku.

Warsztaty kulinarne w ZS w Zarzeczu

18.12.2018 r.
Warsztaty kulinarne w ZS w Zarzeczu

13 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu gościliśmy ponad 500 uczniów ze szkół gimnazjalnych i ósmoklasistów ze szkół podstawowych z Cieszacina, Chałupek, Gniewczyny, Gorliczyny, Gorzyc, Jagiełły, Maćkówki, Pruchnika, Przeworska, Siennowa, Tryńczy, Zarzecza i Żurawiczek.