Zespół Szkół w Kańczudze promuje Małą Ojczyznę

15.09.2017 r.
Zespół Szkół w Kańczudze promuje Małą Ojczyznę

Zespół Szkół w Kańczudze rozpoczyna realizację projektu Skarby kultury odkrywane na nowo w ramach X edycji programu DZIAŁAJ LOKALNIE, który od 2000 roku wspiera i aktywizuje lokalne społeczności na terenach wiejskich i w małych miastach, współfinansując realizację projektów obywatelskich służących pobudzaniu aspiracji rozwojowych i poprawie jakości życia.

Program jest przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (PAFW).Od początku realizuje go Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce (ARFP) poprzez Ośrodki Działaj Lokalnie (ODL), które prowadzą lokalne konkursy grantowe.

Projekt Skarby kultury odkrywane na nowo opracowany przez grupę nieformalną Kańczuga - nasze miasto działającą w obrębie Zespołu Szkół będzie realizowany od 1 września do 31 grudnia 2017r. Kwota dofinansowania wynosi 5 000 zł.

Głównym celem projektu jest zintegrowanie mieszkańców Kańczugi i okolicy w ramach promowania wspólnego dobra jakim jest dorobek kulturowy miasta i gminy. Zostaną zrealizowane następujące działania:

• zorganizowanie warsztatów fotograficznych dla młodzieży ZS i okolicznych szkół we współpracy z PWST-E w Jarosławiu,
  • zgromadzenie materiałów archiwalnych poświęconych wizerunkowi dawnej Kańczugi i okolic,
  • zorganizowanie i przeprowadzenie konkursu pod hasłem "Kańczuga - w starym i nowym obiektywie", który dotyczy utrwalenia na fotografii miejsc przedstawionych na archiwalnych fotografiach. Konkurs adresowany będzie do uczestników warsztatów fotograficznych i przeprowadzony zostanie w kategoriach: gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna (ZS w Kańczudze),
  • opracowanie i wydanie albumu ze zdjęciami wykonanymi na potrzeby konkursu oraz fotografiami archiwalnymi,
  • zorganizowanie wystawy pokonkursowej w naszej szkole z udziałem lokalnej społeczności,
  • eksponowanie wystawy w lokalnych instytucjach.

Dzięki dotacji DZIAŁAJ LOKALNIE możemy odkryć na nowo miejsca, które są nam bliskie lub poznać te, które mijamy codziennie w drodze do pracy i szkoły.