Zawody wędkarskie o Puchar Starosty Przeworskiego, Wójta Gminy Zarzecze oraz Komendanta Powiatowego Społecznej Straży Rybackiej

12.10.2018 r.

W słoneczną niedzielę 30 września br. na łowisku PZW w Pełnatyczach odbyły się już zgodnie z wieloletnią tradycją spławikowe zawody wędkarskie o Puchar Starosty Przeworskiego, Wójta Gminy Zarzecze w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej dla wszystkich uczestników. Oddzielne klasyfikację zorganizowano dla strażników SSR Powiatu Przeworskiego, również w klasyfikacji indywidualnej oraz drużynowej.

W zawodach udział wzięło 36 zawodników z Dynowa, Przemyśla, Lubaczowa, Kańczugi, Przemyśla, Sieniawy, Jarosławia, Przeworska i okolic. Po zakończeniu zawodów puchary dla zwycięzców wręczali Wójt Gminy Zarzecze Wiesław Kubicki, Sekretarz Powiatu Przeworskiego i zarazem Przewodniczący Rady Gminy Zarzęcze Mariusz Pieniążek oraz Prezes Z.O. PZW w Przemyślu Jan Bieniasz. Puchary w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej dla wszystkich uczestników ufundował Wójt Gminy Zarzecze Wiesław Kubicki. Dla strażników SSR Powiatu Przeworskiego w klasyfikacji indywidualnej do 6-tego miejsca oraz w drużynówce ufundował Starosta Przeworski Zbigniew Kiszka. Puchar za największą rybę w klasyfikacji wszystkich startujących ufundował Sekretarz Powiatu Przeworskiego Mariusz Pieniążek. Puchar dla strażników za największą rybę przekazał Jan Bieniasz. Należy podkreślić, że w zawodach udział wzięli młodzi wędkarze jak 9-cio letni Franiu Drewniak i nieco starsi Patryk Nater, Hubert Nater. Sekretarz Mariusz Pieniążek przekazał dla Patryka i Huberta Naterów oraz Frania Drewniaka piękne albumy pokazujące zabytki i architekturę Powiatu Przeworskiego. Największe ryby w klasyfikacji zawodów złowili: Patryk Nater, wśród strażników: Robert Wołoszyński. Po zawodach serwowano ciepły posiłek przygotowany przez niezawodnego kol. Stanisława Flaka (tak trzymaj Stasiu).

Serdecznie dziękujemy Staroście Przeworskiemu Zbigniewowi Kiszce, Wójtowi Gminy Wiesławowi Kubickiemu, Sekretarzowi Powiatu Przeworskiego a zarazem Przewodniczącemu Rady Gminy Zarzecze Mariuszowi Pieniążkowi że organizują współpracując z Zarządem Okręgu PZW w Przemyślu (o czym świadczy piękne łowisko w Przeworsku i Pełnatyczach) oraz Miejskim Kołem PZW „JAZ” Przeworsk wspaniałe zawody wędkarskie.

Prezes Koła PZW „JAZ” Przeworsk     Prezes Zarządu Okręgu PZW w Przemyślu

Mateusz Kowal                                           Jan Bieniasz

Poniżej wyniki zawodów oraz relacja zdjęciowa.

Indywidualnie:

1. Paweł Pyrda         -1pkt – 6275
  2. Roma Dutkiewicz – 1pkt – 3720
  3. Tomasz Stopyra    – 1 pkt – 2900
  4. Ireneusz Owsiak    -2 pkt-4520
  5. Daniel Świerk        - 2 pkt - 3340
  6. Tomasz Drewniak   - 2pkt  - 2630

Drużynowo:

1. Sów-pol Rzeszów (P.Pyrda, T.Drewniak, F.Drewniak ) - 7 pkt.
  2. Hutnik Lubaczów (R.Galuch, R. Dutkiewicz, M. Głąb) -12 pkt.
  3. Jazgarz Team ( T.Stopyra, H.Nater, P.Nater)           – 13 pkt.

Strażnicy indywidualnie:

1. Ireneusz Owsiak  - 4520
  2. Mateusz Kaszuba– 3710
  3. Paweł Pacholarz   - 2830
  4. Rafał Czepiel       - 2545
  5. Paweł Żyła            - 2300
  6. Adam Kielich         - 1880

Strażnicy drużynowo:

1. Przeworsk I (P.Pacholarz, R.Czepiel) – 5375
  2. Kańczuga I (S.Bolechała, M.Kaszuba) – 5180
  3. Przeworsk II ( A.Łapa, I. Owsiak)        - 5010

• Zawody wędkarskie o Puchar Starosty Przeworskiego, Wójta Gminy Zarzecze oraz  Komendanta Powiatowego Społecznej Straży Rybackiej