Zaproszenie na VI sesję Rady Powiatu Przeworskiego VI kadencji

18.04.2019 r.

W dniu 26 kwietnia 2019 roku (piątek) o godz. 1000 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku, ul. Jagiellońska 10 odbędzie się VI sesja Rady Powiatu Przeworskiego VI kadencji.

PORZĄDEK OBRAD:

1. Otwarcie sesji.

2. Stwierdzenie prawomocności obrad.

3. Przedstawienie porządku obrad.

4. Sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu Przeworskiego.

5. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie powiatu przeworskiego na rok 2019.

6. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Przeworskiego.

7. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr XXVII/203/18 z dnia 9 marca 2018 roku w sprawie wyrażenia zgody na udzielenie pożyczki długoterminowej z budżetu Powiatu Przeworskiego w roku 2018 dla SP ZOZ w Przeworsku.

8. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Uchwale Rady Powiatu Przeworskiego Nr V/42/19 z dnia 1 marca 2019 roku w sprawie określenia zadań, na które przeznacza się środki PFRON.

9.Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Województwu Podkarpackiemu na modernizację drogi wojewódzkiej.

10.Podjęcie uchwały w sprawie powierzenia Gminie Tryńcza realizacji zadania własnego Powiatu Przeworskiego pn. „Przebudowa dróg powiatowych – budowa chodników na terenie Gminy Tryńcza” oraz opracowanie koncepcji budowy mostu przez rz. Wisłok w miejscowości Gniewczyna Łańcucka.

11. Podjęcie uchwały w sprawie przekazania do prowadzenia przez Gminę Zarzecze zadania własnego w zakresie oświaty polegającego na prowadzeniu Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu.

12. Podjęcie uchwały w sprawie wyłączenia Branżowej Szkoły I stopnia Specjalnej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku.

13. Podjęcie uchwały w sprawie likwidacji Branżowej Szkoły I stopnia Specjalnej w Przeworsku.

14. Podjęcie uchwały w sprawie rozwiązania Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku.

15. Podjęcie uchwały w sprawie powołaniakomisji ds. opracowania statutu Powiatu Przeworskiego.

16. Sprawozdanie z realizacji „Programu współpracy Powiatu Przeworskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w 2018 roku”.

17. Sprawozdanie z działalności PCPR za rok 2018 oraz ocenę zasobów pomocy społecznej za 2018 rok.

18. Raport o stanie sanitarno- higienicznym Powiatu Przeworskiego za 2018 rok.

19. Analiza stanuporządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku za rok 2018.

20. Interpelacje i zapytania radnych.

21. Wnioski i oświadczenia.

22. Zakończenie sesji.