Zakończono realizację kolejnej edycji programu grantowego Działaj Lokalnie

01.04.2019 r.
Zakończono realizację kolejnej edycji programu grantowego Działaj Lokalnie

W lutym Fundacja Leżajskiego Stowarzyszenia Rozwoju zakończyła realizację kolejnej edycji programu grantowego Działaj Lokalnie Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności. Program ten pozwala mieszkańcom małych miejscowości pozyskiwać fundusze na działania służące wspólnemu dobru. Do dnia dzisiejszego w ramach kilkunastu edycji programu Działaj Lokalnie przekazaliśmy lokalnym społecznościom ponad 0,5 mln. złotych wspierając realizację  prawie 160 przedsięwzięć. W ramach ostatniej edycji programu dotacje na realizację projektów trafiły również do mieszkańców Powiatu Przeworskiego.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Kańczuga zrealizowała projekt „Dziennikarskie wariacje w bibliotece” skierowany do uczniów lokalnych szkół. Jego uczestnicy wzięli udział w profesjonalnych warsztatach dziennikarskich oraz fotograficznych. Efekty pracy młodych ludzi można było obejrzeć podczas wystawy zorganizowanej na zakończenie projektu przez Bibliotekę Publiczną.

Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Kantego w Łopuszce Wielkiej w ramach projektu „Dobre wychowanie niech z nami zostanie” przeprowadziła działania mające na celu przybliżenie młodzieży podstawowych zasad savoir – vivre oraz wyposażenie w umiejętność kulturalnego zachowania oraz wychowanie w duchu szacunku dla drugiego człowieka. Uczniowie szkoły uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, warsztatach z zakresu zachowania się przy stole. Biblioteka wzbogaciła się o pozycje z zakresu  savoir – vivre dla dzieci i młodzieży. Cała lokalna społeczność spotkała się na międzypokoleniowej biesiadzie.

Realizacja programu Działaj Lokalnie nie byłaby możliwa bez zaangażowania mieszkańców naszego regionu. Działania Fundacji można wesprzeć m.in. przekazując na jej rzecz 1% podatku dochodowego. Wystarczy wpisać w odpowiednią rubrykę rocznego zeznania podatkowego KRS 0000328376.

Przekazując 1% podatku dochodowego naszej organizacji przekazujesz go tym samym ludziom i organizacjom z Twojego najbliższego otoczenia. Twoje pieniądze zostaną w miejscu, w którym żyjesz, z którego pochodzisz lub do którego czujesz sentyment.

• Zakończono realizację kolejnej edycji programu grantowego Działaj Lokalnie