XXX sesja Rady Powiatu Przeworskiego V kadencji

23.07.2018 r.
XXX sesja Rady Powiatu Przeworskiego V kadencji

19 lipca 2018 r. odbyła się sesja Rady Powiatu Przeworskiego, na której Radni obradowali nad ośmioma projektami uchwał.

Jednym z punktów  sesji Rady Powiatu Przeworskiego była uchwała w sprawie wynagrodzenia Starosty. Wprowadzenie do porządku obrad przedmiotowej uchwały wynikało z Rozporządzenia Rady Ministrów z 15 maja br. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, nakazującego obniżanie granicznych stawek wynagrodzeń osób pełniących funkcje zarządzające w jednostkach samorządu terytorialnego lub związkach jednostek samorządu terytorialnego, zatrudnianych na podstawie wyboru albo powołania.

Przed głosowaniem Starosta Przeworski zabierając głos poinformował, że nie weźmie udziału w głosowaniu, a bez względu na wynik głosowania, jako odpowiedzialny za finanse publiczne, wystąpił z wnioskiem o dostosowanie swojego wynagrodzenia do w/w rozporządzenia.

W głosowaniu projekt uchwały został odrzucony. Przeciw projektowi głosowało 9 radnych, za - 1 radny, 5 radnych wstrzymało się od głosu.

Pozostałe uchwały zostały przyjęte przez Radę.