V Bieg Tropem Wilczym – pamięci Braci Olejarków i Braci Cieślów

05.03.2019 r.
V Bieg Tropem Wilczym – pamięci Braci Olejarków  i Braci Cieślów

3 marca br. odbyła się impreza sportowo – edukacyjna pn. „V Bieg Tropem Wilczym – pamięci Braci Olejarków  i Braci Cieślów” na dystansie 2 km i 7,8 km na trasie Grzęska – Studzian w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W imieniu Starosty Przeworskiego Bogusława Urbana, który objął imprezę Patronatem Honorowym, uczestniczył Członek Zarządu Powiatu Przeworskiego Wiesław Bukowski.

W to niedzielne popołudnie ponad 200 biegaczy uczciło pamięć lokalnych Bohaterów Braci Cieślów, pochodzących ze Studziana i Braci Olejarków z Grzęski. Oficjalnego otwarcia dokonał Wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec. Następnie Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Przeworsku i Dyrektor Biegu Łukasz Mróz odczytał list, który do biegaczy wystosował Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. List do uczestników skierował również Starosta Przeworski Bogusław Urban, który odczytał Członek Zarządu Powiatu Przeworskiego Wiesław Bukowski. Bieg rozpoczął się odśpiewaniem hymnu państwowego. Uczestnicy biegu zostali udekorowani pamiątkowymi medalami. Przyznano także statuetki specjalne w kategorii: dla „Najlepszej Zawodniczki/Najlepszego Zawodnika Powiatu Przeworskiego na dystansie 1963 m”, dla „Najlepszej Zawodniczki/Najlepszego Zawodnika Powiatu Przeworskiego na dystansie 7,8 km”.

fot. Gminny Ośrodek Kultury w Przeworsku

• V Bieg Tropem Wilczym – pamięci Braci Olejarków  i Braci Cieślów