Uroczystość ogłoszenia Św. Antoniego z Padwy Patronem Miasta Przeworska

16.06.2017 r.
Uroczystość ogłoszenia Św. Antoniego z Padwy Patronem Miasta Przeworska

13 czerwca o godz. 11.00 w kościele pw. Św. Barbary OO. Bernardynów w Przeworsku odbyła się główna uroczystość ogłoszenia Św. Antoniego z Padwy Patronem Miasta Przeworska. Mszy świętej z udziałem mieszkańców miasta, przedstawicieli władz lokalnych oraz zaproszonych księży przewodniczył Metropolita Przemyski JE. ks. abp Adam Szal, który wygłosił również uroczyste kazanie.

Ceremonia rozpoczęła się odczytaniem aktu nadania patronatu Miasta Przeworska. Zwieńczeniem uroczystości było zawierzenie przez ks. abp Adama Szala miasta Przeworska pod opiekę św. Antoniego oraz poświęcenie obrazów przedstawiających Patrona.

Starostwo Przeworskie podczas uroczystości reprezentowali Członkowie Zarządu Powiatu Przeworskiego na czele ze Starostą Przeworskim Zbigniewem Kiszką, Radni Powiatu Przeworskiego oraz Dyrektorzy Jednostek Organizacyjnych Powiatu Przeworskiego.

Dalsza część obchodów odbyła się w ramach Festynu Świętego Antoniego w Zajeździe Pastewnik, urozmaiconego licznymi atrakcjami dla dzieci oraz występem piosenkarki Eleni.

Fot.: UM Przeworska

• Uroczystość ogłoszenia Św. Antoniego z Padwy Patronem Miasta Przeworska