Uroczyste spotkanie noworoczne

22.01.2018 r.
Uroczyste spotkanie noworoczne

Jak co roku, zgodnie z tradycją 18 stycznia 2018 r. odbyło się spotkanie noworoczne w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku. Gospodarzem spotkania był Starosta Przeworski Zbigniew Kiszka, który przywitał wszystkich zaproszonych gości dziękując za przybycie. W spotkaniu noworocznym uczestniczyli duchowni, samorządowcy instytucji państwowych i samorządowych oraz organizacji działających na terenie powiatu.

W swoim wystąpieniu Starosta podziękował za współpracę w 2017 roku wszystkim, którzy dbali o zdrowie, bezpieczeństwo, lepsze życie mieszkańców powiatu przeworskiego życząc równocześnie lepszego nowego roku. Ks. Dziekan Zenon Ruchlewicz odmówił modlitwę, po której uczestnicy spotkania dzieląc się opłatkiem złożyli sobie noworoczne życzenia. Podtrzymując tę piękną tradycję młodzież z klas I i II Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Przeworsku przygotowała jasełka, czyli teatralne przedstawienie biblijnych wydarzeń związanych z narodzeniem Pana Jezusa przeplatane kolędami i pastorałkami. Wystrój sali oraz poczęstunek na spotkanie przygotowali uczniowie klas gastronomicznych z Zespołu Szkół Zawodowych w Przeworsku, Zespołu Szkół w Zarzeczu oraz Zespołu Szkół w Kańczudze pod nadzorem opiekunów z poszczególnych szkół.

• Uroczyste spotkanie noworoczne