Uroczyste podpisanie porozumień

17.06.2019 r.
Uroczyste podpisanie porozumień

17 czerwca br. nastąpiło uroczyste podpisanie porozumień, na mocy których Powiat Przeworski przekazał do prowadzenia Gminie Zarzecze Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu, a Miastu i Gminie Kańczuga Zespół Szkół w Kańczudze. W imieniu Powiatu Przeworskiego porozumienie podpisali Starosta Przeworski Bogusław Urban i Wicestarosta Jerzy Mazur, w imieniu Gminy Zarzecze Wójt Gminy Zarzecze Tomasz Bury, a w imieniu Miasta i Gminy Kańczuga Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Andrzej Żygadło.

Procedura przekazania szkół rozpoczęła się od podjęcia przez Radę Powiatu Przeworskiego uchwał w sprawie przekazania do prowadzenia przez poszczególne samorządy zadania własnego w zakresie oświaty polegającego na prowadzeniu szkoły. Samorządy gmin przyjmujących zadanie polegające na prowadzeniu szkół podjęły również adekwatne uchwały.

Zgodnie z zapisami porozumienia z dniem 1 września 2019 r. Wójt Gminy Zarzecze przejmie prawa i obowiązki organu prowadzącego wobec Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu, a Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga wobec Zespołu Szkół w Kańczudze.

• Uroczyste podpisanie porozumień