20.12.2019 r.

Już kolejny raz uczniowie klas Technikum kształcącego w zawodzie technik informatyk brali udział w ogólnopolskim konkursie programistycznym PIX PROGRAMMING CHALLENGE 2019 PL.

Nowością były: EDYCJA BRYTYJSKA, EDYCJA POLSKA, EDYCJA INDYJSKA oraz EDYCJA NIGERYJSKA.

Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych: ROOKIE, SKILLED oraz MASTER i obejmował zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python.

W ubiegłym roku szkolnym 7 uczniów uzyskało tytuł laureata, w tym czterech – laureat
I miejsca, dwóch – laureat III miejsca oraz jeden – laureat X miejsca.

Harmonogram konkursu:
1. 9 września – 24 listopada – rejestracja
2. 16 września – 24 listopada – ćwiczenia przedkonkursowe
3. 25 listopada – 29 listopada – eliminacje
4. 2 grudnia – wyniki eliminacji
5. 5 grudnia – półfinały
6. 9 grudnia – wyniki półfinałów
7. 13 grudnia – gala finałowa (Aula Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu)

Łącznie do zmagań konkursowych przystąpiło:

1. 3733 uczniów (kategoria SKILLED), do półfinałów zakwalifikowało się 1585,
  2. 900 uczniów (kategoria MASTER), do półfinałów zakwalifikowało się 490.

W kategorii SKILLED w półfinałach wzięła udział uczennica klasy 1TI Patrycja Weselak, natomiast w kategorii MASTER w półfinałach wzięli udział: Aleksander Kowalik, Kamil Morawski1TI, Michał Ziobro3TEI, Michał Cyran, Kacper Cisek, Seweryn Fronc, Karol Lasek, Klaudia Wołtosz3TI, Adrian Hałys, Marcin Słyś, Tomasz Kisiel4TI.

Niektóre z zadań okazały się bardzo trudne, dodatkowo liczył się czas, rozwiązania zadań były weryfikowane przez system antyplagiatowy.

Na gali finałowej, która odbyła się 13 grudnia 2019 roku na Auli Wydziału Matematyki
i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
był obecny uczeń naszej szkoły – Seweryn Fronc z klasy 3TI. Na uwagę zasługuje fakt, iż w gronie finalistów znalazło się tylko dwóch uczniów z Podkarpacia, w tym uczeń naszej szkoły.

Sewerynowi gratulujemy tytułu finalisty tak prestiżowego konkursu oraz życzymy dalszych sukcesów w pracy naukowej.

Koordynator konkursu, opieka merytoryczna: Krzysztof Mucha

Opracował: Krzysztof Mucha

• Uczeń ZSZ w Przeworsku finalistą Ogólnopolskiego Konkursu PIX Programming Challenge 2019 PL w kategorii MASTER z programowania w języku Python