Trwa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w powiecie przeworskim

07.04.2017 r.

W dniu 14 grudnia 2016 r. podpisano umowę pomiędzy Powiatem Przeworskim a firmą Remontowo-Budowlaną „PIOTROWSKI” Paweł Piotrowski na wykonanie zadania pn.: „Głęboka modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w powiecie przeworskim”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, osi  priorytetowej III Czysta Energia, działania 3.2 Modernizacja energetyczna budynków.

Projekt termomodernizacji obejmuje budynek administracyjny Starostwa Powiatowego w Przeworsku przy ul. Lwowskiej 16orazbudynek Zespołu Szkół Zawodowych im . Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku przy ul. Krasickiego 9: budynek główny wraz z salą gimnastyczną,a także budynek warsztatów szkolnych.

Wykonywane w ramach projektu prace dotyczą m.in.: docieplenia ścian zewnętrznych i stropodachów, wymiany stolarki okiennej i drzwiowej, remontu schodów zewnętrznych i podestów wejściowych, kompleksowej modernizacji instalacji ogrzewania lub przygotowania ciepłej wody użytkowej (montaż baterii słonecznych) wraz z wymianą źródła ciepła (kotły gazowe).

Celem podjętej inwestycji jest zwiększenie ilości infrastruktury spełniającej normy ekologiczne w powiecie przeworski oraz ograniczenie strat energii cieplnej dzięki termomodernizacji trzech budynków użyteczności publicznej i wymianie instalacji centralnego ogrzewania w dwóch z tych budynków, a tym samym przyczynienie się do ochrony środowiska naturalnego, poprzez redukcję emisji gazów cieplarnianych i innych szkodliwych substancji zawartychw spalinach. Wartość robót budowlanych wynosi 1 938 034,73 zł brutto.

W dniu 15 marca 2017 r. przekazano plac zabudowy Wykonawcy projektu - Firmie Remontowo-Budowlanej „PIOTROWSKI” Paweł Piotrowski i tym samym rozpoczęto rzeczową realizację zadania pn.: „Głęboka modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w powiecie przeworskim”

Zakończenie realizacji projektu planowane jest na 30.09.2017 roku.