stypendia

Termin składania wniosków o przyznanie stypendium - do 10.11.2023 r.

Kwota stypendium - 3000 zł miesięcznie do 9 miesięcy w każdym roku akademickim.

Ogłoszenie o naborze wniosków - termin składnia do 10.10.2022 r.

31.05.2022 r.

Zarząd Powiatu Przeworskiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendium w dla studentów kształcących się na kierunku lekarskim, na uczelni działającej na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. 2022.574 ze zm.), mającej siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

1.  WARUNKI PRZYZNANIA STYPENDIUM

Tryb i zasady przyznawania stypendium określa regulamin stanowiący załącznik do Uchwały Nr XXII/234/21 Rady Powiatu Przeworskiego z dnia 7 maja 2021 roku w sprawie zasad udzielania stypendium studentom kształcącym się w szkole wyższej na kierunku lekarskim (Dz. Urz. Woj. Podkarpackiego z dnia 24 maja 2021 r. poz. 1946). Stypendium może być przyznane studentowi, który spełnia łącznie następujące warunki:

1. kształci się na kierunku lekarskim od IV do VI roku studiów magisterskich stacjonarnych lub niestacjonarnych;
  2. nie korzysta z urlopów określonych w regulaminie studiów, z urlopu macierzyńskiego
    i rodzicielskiego w chwili składania wniosku;
  3. zawrze umowę w której zobowiąże się do podjęcia pracy w SP ZOZ Przeworsk.

II. TERMIN I MIEJSCE SKŁADANIA WNIOSKÓW

Wnioski należy składać:

1. w terminie do dnia 10 października 2022 r.
  2. osobiście lub przesłać pocztą (decyduje data wpływu) na adres Starostwo Powiatowe
     w Przeworsku, ul. Jagiellońska 10, 37-200 Przeworsk;
  3. lub za pośrednictwem elektronicznej skrzynki nadawczej ePUAP na adres: (/SPPrzeworsk/skrytka)

III.WNIOSEK I WYMAGANE DOKUMENTY

Wniosek składa zainteresowany student zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 1 do Ogłoszenia o naborze wniosków.

Do wniosku należy dołączyć:

1. zaświadczenie z uczelni o statusie studenta oraz o średniej ocen ze wszystkich egzaminów
    z dotychczasowego przebiegu kształcenia;
  2. oświadczenie studenta, że nie korzysta z urlopów określonych w regulaminie studiów,
    z urlopu macierzyńskiego i urlopu rodzicielskiego w chwili składania wniosku;
  3. zobowiązanie studenta do podjęcia pracy w ramach stażu podyplomowego w terminie do 6 miesięcy po uzyskaniu dyplomu lekarza, po uprzednim uzyskaniu prawa wykonywania zawodu oraz kontynuacji zatrudnienia po zakończeniu stażu w SP ZOZ w Przeworsku przez okres:
  1. 2 lata gdy student pobiera stypendium od VI roku studiów
  2. 3 lata gdy student pobiera stypendium od V roku studiów
  3. 4 lata gdy student pobiera stypendium od IV roku studiów.
  1. wskazanie specjalizacji, która student zobowiązuje się podjąć w okresie zatrudnienia w SP ZOZ w Przeworsku, o którym mowa w pkt. 4. Preferowana jest specjalizacja z listy specjalizacji priorytetowych dla SP ZOZ w Przeworsku wymienionych w niniejszym ogłoszeniu.

IV. WYSOKOŚĆ I OKRES WYPŁACANIA ŚWIADCZENIA

1. Stypendium ma charakter finansowy i jest przyznawane na okres maksymalnie do 9 miesięcy
    w każdym roku studiów począwszy od podpisania umowy do czasu planowanego zakończenia okresu kształcenia.
  2. Wysokość stypendium wynosi 2000 zł miesięcznie.

V. ROZPATRYWANIE WNIOSKÓW I WYNIKI NABORU

1. Wnioski o przyznanie stypendium rozpatrywane będą przez Komisję powołaną przez Zarząd Powiatu Przeworskiego.

2. O przyznaniu stypendium decyduje Zarząd Powiatu Przeworskiego po zapoznaniu się ze stanowiskiem Komisji.

3. Informacja o wynikach naboru zostanie przekazana wnioskodawcom pocztą tradycyjną lub  elektroniczną w terminie 7 dni roboczych od podjęcia decyzji przez Zarząd Powiatu Przeworskiego.

VI. Umowa

Stypendium może być wypłacone studentowi wyłącznie po zawarciu umowy stypendialnej. Wzór umowy stanowi załącznik nr 2 do Ogłoszenia o naborze wniosków. Do umowy student jest zobowiązany dołączyć zabezpieczenie w postaci weksla in blanco wraz z deklaracją wekslową

VII. Lista specjalizacji lekarskich priorytetowych dla SP ZOZ w Przeworsku - stan na czerwiec 2022 r.

Wykaz specjalizacji:

1. Interna