Przekazanie obowiązków Wojskowego Komendanta Uzupełnień

03.12.2019 r.
Przekazanie obowiązków Wojskowego Komendanta Uzupełnień

2 grudnia br. nastąpiło przekazanie obowiązków służbowych pomiędzy czasowo pełniącym obowiązki Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Jarosławiu – mjr Krzysztofa Depy, a obejmującym stanowisko służbowe ppłk Robertem Bajorskim. W uroczystości udział wziął Wicestarosta Przeworski Jerzy Mazur.

Uszkodzony most drewniany na Wisłoku w Gniewczynie Łańcuckiej

03.12.2019 r.
Uszkodzony most drewniany na Wisłoku w Gniewczynie Łańcuckiej

W nocy z piątku (30 listopada br.) na sobotę powiatowa służba drogowa zabezpieczała uszkodzony most drewniany na Wisłoku w Gniewczynie Łańcuckiej. W wyniku zdarzenia jakie miało miejsce ok. godziny 21:00 w piątek, kierowca samochodu osobowego chcąc uniknąć potrącenia pieszego uderzył w barierę na moście w wyniku czego ok. 15 metrowy odcinek barieroporęczy w środkowej części mostu nad lustrem wody przestał istnieć wpadając do rzeki, pojazd pozostał na moście.

Droga wojewódzka i most oficjalnie oddane do użytku

Droga wojewódzka i most oficjalnie oddane do użytku

2 grudnia br. Starosta Przeworski Bogusław Urban i Przewodniczący Rady Powiatu Przeworskiego Tadeusz Kiełbowicz uczestniczyli w uroczystym zakończeniu inwestycji „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 835 na odcinku Sieniawa – Gorliczyna wraz z przebudową mostu w m. Ubieszyn”. Symboliczne przecięcie wstęgi odbyło się na placu Wiejskiego Domu Kultury w Ubieszynie. Poświęcenia drogi i mostu dokonał Proboszcz Parafii pw. WNMP w Sieniawie ks. Jan Grzywacz.

Koncert „Muzyka aktywizuje pokolenia”

02.12.2019 r.
Koncert „Muzyka aktywizuje pokolenia”

30 listopada br. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Tryńczy odbył się koncert „Muzyka aktywizuje pokolenia” w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Wraz z Orkiestrą wystąpiła Grupa Mażoretek „Finezja”. W koncercie udział wziął Starosta Przeworski Bogusław Urban. Swoją obecnością zaszczyciła również Poseł na Sejm RP Anna Schmidt – Rodziewicz.

Zagłosuj na ZSZ w Przeworsku!

02.12.2019 r.
Zagłosuj na ZSZ w Przeworsku!

Już kolejny raz Zespół Szkół Zawodowych w Przeworsku bierze udział w konkursie wydawnictwa Nowa Era pn. Projektanci edukacji – od pomysłu do projektu. Hasło przewodnie projektu brzmi: ,,Programować każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej…” , a jego opiekunem jest Pan Krzysztof Mucha. Ma on na celu propagowanie nauki programowania wśród uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu przeworskiego przy współpracy z młodzieżą z ZSZ w Przeworsku.