„Idą Trzej Królowie…”

09.12.2019 r.
„Idą Trzej Królowie…”

8 grudnia br. Wicestarosta Przeworski Jerzy Mazur wziął udział we wręczeniu nagród i otwarciu wystawy pokonkursowej VII edycji konkursu plastycznego na kartkę świąteczną „Idą Trzej Królowie”. Wystawę w Galerii „Magnez”, na którą składa się ponad 300 prac plastycznych zgłoszonych do konkursu, można oglądać do 5 stycznia 2020 r. Konkurs odbywał się pod patronatem Starosty Powiatu Przeworskiego.

Mikołajkowy Turniej Szachowy Mistrzostwa Powiatu Przeworskiego

09.12.2019 r.
Mikołajkowy Turniej Szachowy Mistrzostwa Powiatu Przeworskiego

7 grudnia br. odbył się Mikołajkowy Turniej Szachowy Mistrzostwa Powiatu Przeworskiego, którego organizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Przeworsku i Klub Szachowy Gambit Przeworsk.

Rozegrane zostały dwa turnieje: Turniej OPEN i Turniej DZIECI, w których łącznie udział wzięło 69 zawodników. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, czas gry 15 minut na zawodnika. Sędzią głównym był FA Krzysztof Skiba.

Powiatowy Konkurs Ekologiczny "Eko - Szopka"

06.12.2019 r.
Powiatowy Konkurs Ekologiczny "Eko - Szopka"

Zapraszamy do obejrzenia szopek, które wpłynęły na Powiatowy Konkurs Ekologiczny "Eko - Szopka".

Zima na drogach powiatowych

03.12.2019 r.
Zima na drogach powiatowych

Szanowni Państwo.

W dniu 03.12.2019 r. miały miejsce pierwsze wyjazdy pługopiaskarek na drogi powiatu przeworskiego w obrębie Gminy Jawornik Polski, Gminy Kańczuga oraz w Majdanie Sieniawskim.

Nowy sprzęt dla przeworskich drogowców

03.12.2019 r.
Nowy sprzęt dla przeworskich drogowców

Zrealizowano ostatnie dostawy sprzętu drogowego zakupionego na potrzeby bieżącego utrzymania dróg powiatowych. Powiatowy Zarząd Dróg w Przeworsku dysponował będzie nową piaskarko-solarką o pojemności 5 m3 wyposażoną w wydajny i niezawodny system dozowania materiału poprzez transporter taśmowy.