Dożynki Gminne w Mirocinie

Dożynki Gminne w Mirocinie

20 sierpnia Starosta Przeworski Zbigniew Kiszka uczestniczył w Dożynkach Gminnych w Mirocinie. Rozpoczęły się Mszą Św. w intencji rolników z terenu Gminy Przeworsk w kościele pw. św. Judy Tadeusza w Mirocinie. Dalsza część uroczystości dożynkowych odbywała się na stadionie LKS Mirocin. Po tradycyjnym obrzędzie dożynkowym nastąpiły występy zespołów artystycznych.

Modernizacja sali gimnastycznej w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku

01.09.2017 r.

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku odbędzie się w kompleksowo odnowionej sali gimnastycznej. Jej remont nie byłby możliwy bez funduszy, które przeznaczył na ten cel Zarząd Powiatu Przeworskiego w kwocie 191 tys. zł.

Budowa chodników przy drogach powiatowych

Budowa chodników przy drogach powiatowych

W okresie od maja do czerwca br. pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Przeworsku wykonali następujące chodniki:

Chodnik w m. Hadle Szklarskie

Budowa chodnika wraz z wykonaniem krytego rowu o dł. 251 m.

Wartość robót 96 000,00 zł przy współfinansowaniu robót przez Gminę Jawornik Polski w wysokości 55 000,00 zł.

Realizacja zadań w ramach usuwania skutków powodzi - remonty dróg powiatowych

30.08.2017 r.
Realizacja zadań w ramach usuwania skutków powodzi - remonty dróg powiatowych

Powiat Przeworski w maju br. otrzymał promesę w kwocie 310 000,00 zł z przeznaczeniem na "Remont drogi powiatowej Nr P 1552 R Majdan Sieniawski - Nowiny w km 0+000 - 1+630", w ramach dotacji celowej z budżetu państwa udzielonej na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Wystawa czasowa „Ludowe stroje przeworskie – w poszukiwaniu znaku tożsamości”

29.08.2017 r.
Wystawa czasowa „Ludowe stroje przeworskie – w poszukiwaniu znaku tożsamości”

W dniach od 1 sierpnia do 30 września br., w Muzeum w Przeworsku Zespół Pałacowo-Parkowy w Galerii Magnez podziwiać można wystawę czasową pt: „Ludowe stroje przeworskie – w poszukiwaniu znaku tożsamości” w ramach realizacji projektu pod nazwą „Stroje przeworskie: wpływ na przyszłość przeworskiej wsi” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020, Plan Operacyjny na lata 2016 – 2017, którego Beneficjentem jest Powiat Przeworski.