V Bieg Tropem Wilczym – pamięci Braci Olejarków i Braci Cieślów

V Bieg Tropem Wilczym – pamięci Braci Olejarków  i Braci Cieślów

3 marca br. odbyła się impreza sportowo – edukacyjna pn. „V Bieg Tropem Wilczym – pamięci Braci Olejarków  i Braci Cieślów” na dystansie 2 km i 7,8 km na trasie Grzęska – Studzian w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W imieniu Starosty Przeworskiego Bogusława Urbana, który objął imprezę Patronatem Honorowym, uczestniczył Członek Zarządu Powiatu Przeworskiego Wiesław Bukowski.

Spotkanie z okazji Dnia Kobiet w Czercach

Spotkanie z okazji Dnia Kobiet w Czercach

3 marca br. Wicestarosta Przeworski Jerzy Mazur, na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Sieniawa Adama Wosia, gościł na spotkaniu z okazji Dnia Kobiet w Czercach.

Turniej piłkarski „Gramy dla Tomka Białogłowskiego”

05.03.2019 r.
Turniej piłkarski „Gramy dla Tomka Białogłowskiego”

3 marca br. Starosta Przeworski Bogusław Urban na zaproszenie biskupa Stanisława Jamrozka oraz Wójta Gminy Zarzecze Tomasza Burego, uczestniczył w turnieju charytatywno – piłkarskim „Gramy dla Tomka Białogłowskiego”, który odbył się w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zarzeczu.

Promocja monografii „Droga św. Jakuba w Polsce”

04.03.2019 r.
Promocja monografii „Droga św. Jakuba w Polsce”

1 marca br. Wicestarosta Jerzy Mazur, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Przeworskiego Paweł Tworek i Członek Zarządu Powiatu Przeworskiego Agnieszka Bukowa – Jedynak, uczestniczyli w spotkaniu autorskim i promocji monografii „Droga św. Jakuba w Polsce”, której autorem jest dr Łukasz Mróz.

Odsłonięcie tablicy Braci Olejarków w Grzęsce

04.03.2019 r.
Odsłonięcie tablicy Braci Olejarków w Grzęsce

24 lutego br. w Grzęsce odbyły się Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych wraz z odsłonięciem tablicy pamiątkowej poświęconej ks. dziek. Antoniemu Olejarce i kpt. Stanisławowi Olejarce pseud. „Oko”. W uroczystości w imieniu Starosty Przeworskiego, udział wzięli: Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Przeworskiego - Paweł Tworek i Członkowie Zarządu - Agnieszka Bukowa – Jedynak i Wiesław Bukowski.