Wybory do Rady Powiatu Przeworskiego - 21.10.2018 r.

19.10.2018 r.
Wybory do Rady Powiatu Przeworskiego - 21.10.2018 r.

Rada powiatu jest organem stanowiącym i kontrolnym powiatu. Radni wybierani są w wyborach bezpośrednich. Kadencja rady trwa 5 lat, licząc od dnia wyborów. Radni do Rady Powiatu Przeworskiego wybierani są w 4 okręgach wyborczych, których numer okręgu, granice i liczbę radnych wybieranych w okręgu przedstawiono poniżej.

Wręczenie Stypendiów Starosty Przeworskiego dla najzdolniejszej młodzieży

Wręczenie Stypendiów Starosty Przeworskiego dla najzdolniejszej młodzieży

18.10.2018 r. na dużej sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Starosty Przeworskiego dla najzdolniejszej młodzieży uczęszczającej do szkół prowadzonych przez powiat przeworski. Na uroczystość przybyło około 150 osób w tym nagrodzeni uczniowie wraz z dyrektorami szkół i rodzicami.

Zakończenie projektu „Poprawa jakości diagnostyki obrazowej i endoskopowej oraz leczenia operacyjnego i intensywnej opieki medycznej w SP ZOZ w Przeworsku”.

19.10.2018 r.

17 października 2018 r. w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Przeworsku odbyło się uroczyste zakończenie projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 pn. „Poprawa jakości diagnostyki obrazowej i endoskopowej oraz leczenia operacyjnego i intensywnej opieki medycznej w SP ZOZ w Przeworsku”.

Publikacja pt.: „Śladami dawnych smaków powiatu przeworskiego"

18.10.2018 r.
Publikacja pt.: „Śladami dawnych smaków powiatu przeworskiego"

Zapraszamy do pobrania wersji elektronicznej albumu „Śladami dawnych smaków powiatu przeworskiego".

Jubileusz 70 – lecia Klubu Sportowego „Żuraw” Żurawiczki

17.10.2018 r.
Jubileusz 70 – lecia Klubu Sportowego „Żuraw” Żurawiczki

14 października Zbigniew Kiszka Starosta Przeworski i Mariusz Pieniążek Sekretarz Powiatu uczestniczyli w Jubileuszu 70 – lecia Klubu Sportowego „Żuraw” Żurawiczki. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Żurawiczkach.