Spotkanie Noworoczne Prezesów Ludowych Klubów Sportowych

25.01.2018 r.
Spotkanie Noworoczne Prezesów Ludowych Klubów Sportowych

Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Przeworsku wspólnie ze Starostwem Powiatowym było organizatorem spotkania noworocznego z udziałem przewodniczących Ludowych Klubów Sportowych oraz zasłużonych zawodników i działaczy LZS-ów. Spotkanie to odbyło się 24 stycznia 2018 r. w sali narad Starostwa Powiatowego.

Koncert „Kolęd i pastorałek” w Bazylice pw. Ducha Świętego w Przeworsku

25.01.2018 r.
Koncert „Kolęd i pastorałek” w Bazylice pw. Ducha Świętego w Przeworsku

W niedzielę 21 stycznia 2018 roku w Bazylice pw. Ducha Świętego w Przeworsku, odbył się wyjątkowy koncert „Kolęd i pastorałek” pod Honorowym Patronatem Starosty Przeworskiego, w wykonaniu uczniów Niepublicznej Szkoły Muzycznej II stopnia i Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Przeworsku.

Uroczyste spotkanie noworoczne

22.01.2018 r.
Uroczyste spotkanie noworoczne

Jak co roku, zgodnie z tradycją 18 stycznia 2018 r. odbyło się spotkanie noworoczne w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku. Gospodarzem spotkania był Starosta Przeworski Zbigniew Kiszka, który przywitał wszystkich zaproszonych gości dziękując za przybycie. W spotkaniu noworocznym uczestniczyli duchowni, samorządowcy instytucji państwowych i samorządowych oraz organizacji działających na terenie powiatu.

Starosta przekaże Gminie Tryńcza lokal po byłym posterunku Policji

12.01.2018 r.
Starosta przekaże Gminie Tryńcza lokal po byłym posterunku Policji

10 stycznia 2018 r. Starosta Przeworski Zbigniew Kiszka jako przedstawiciel Skarbu Państwa podpisał protokół uzgodnień, na mocy którego nieodpłatnie przekaże Gminie Tryńcza lokal użytkowy oraz mieszkalny o łącznej powierzchni 167 m2 i wartości 341 tys. zł, aby służył mieszkańcom Gminy.

Podjęcie uchwały budżetowej na 2018 r.

10.01.2018 r.
Podjęcie uchwały budżetowej na 2018 r.

Działając w ramach procedury wyznaczonej przepisami ustawy o finansach publicznych w dniu 19 grudnia 2017 roku na XXVI Sesji Rady Powiatu Przeworskiego podjęta została uchwała budżetowa stanowiąca plan dochodów i wydatków Powiatu Przeworskiego na 2018 roku, stanowiąc tym samym główny i najważniejszy punkt sesji.