Jubileusz 110 - lecia KGW Gać

03.05.2018 r.
Jubileusz 110 - lecia KGW Gać

28 kwietnia br. Starosta Przeworski Zbigniew Kiszka uczestniczył w uroczystym jubileuszu 110 - lecia działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Gaci i 10 - lecia działalności Zespołu Śpiewaczego "Gacanki". Na ręce przewodniczącej koła przekazał pamiątkowy grawerton, życząc dalszej satysfakcjonujacej pracy na rzecz społeczności lokalnej.

Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

02.05.2018 r.
Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Tegoroczny Finał Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu przeworskiego odbył się  26 kwietnia w hali sportowej przy Gimnazjum nr 1 w Przeworsku ma on na celu popularyzację przepisów ruchu drogowego wśród młodzieży szkolnej. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, okolicznościowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe które m.in. wręczał Wicestarosta Janusz Owsiak.

Warsztaty kulinarne pt. „Tradycja kulinarna w zgodzie z darami ziemi”

02.05.2018 r.
Warsztaty kulinarne pt. „Tradycja kulinarna w zgodzie z darami ziemi”

Powiat Przeworski jest realizatorem projektu pt. „Śladami dawnych smaków powiatu przeworskiego – tradycja kulinarna w zgodzie z darami ziemi”. Przedsięwzięcie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Plan Operacyjny na lata 2018-2019. Celem projektu jest zachowanie i wypromowanie dziedzictwa kulinarnego wsi powiatu przeworskiego poprzez wyeksponowanie różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych i obrzędów z nimi związanych sprzyjających poprawie jakości życia mieszkańców wsi dzięki działaniom ukierunkowanym na integracje międzypokoleniową.

Powołanie komendanta powiatowego PSP w Przeworsku

26.04.2018 r.

Decyzją Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej z dnia 20 kwietnia 2018r. powołany został na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Przeworsku Pan kpt. mgr  inż. Marcin Lachnik. Uroczystość wręczenia aktu powołania odbyła się 23 kwietnia w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

Praktyki zawodowe uczniów ZSZ w Przeworsku

20.04.2018 r.
Praktyki zawodowe uczniów ZSZ w Przeworsku

W dniach 25 lutego - 24 marca 2018 r. kolejna grupa uczestnicząca w projekcie Mobilność uczniów szansą na lepszy start zawodowy na rynku pracy wyruszyła do Malagi, by tam realizować 4-tygodniowe praktyki zawodowe. Do wyjazdu zakwalifikowało się 8 uczniów Technikum Ekonomicznego: Anna Kisiel, Sylwia Piela, Agnieszka Gardziel, Ewa Jarosz, Maria Nykiel, Katarzyna Kochan, Klaudia Olejarz, Karolina Dyrda oraz 8 uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych: Karolina Krupa, Klaudia Przeszłowska, Weronika Filip, Magdalena Browińska, Karolina Jakóbczyk, Magdalena Ogryzek, Dorota Pelc, Klaudia Krupa.