Powiat Przeworski wspiera osoby niepełnosprawne

16.07.2019 r.
Powiat Przeworski wspiera osoby niepełnosprawne

15 lipca br. Starosta Przeworski Bogusław Urban i Wicestarosta Jerzy Mazur w Oddziale Podkarpackim Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podpisali umowy na realizację projektów w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”.

Bezpłatna infolinia dla pacjentów w sprawie dostępności produktów leczniczych

16.07.2019 r.
Bezpłatna infolinia dla pacjentów w sprawie dostępności produktów leczniczych

Od poniedziałku (15 lipca) dzwoniąc pod bezpłatny numer Telefonicznej Informacji Pacjenta – 800 190 590 – dowiesz się, w której aptece kupisz swój lek. Połączenia będą odbierać konsultanci Narodowego Funduszu Zdrowia i Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.

Nabór do szkół na terenie powiatu przeworskiego na rok szkolny 2019/2020

15.07.2019 r.
Nabór do szkół na terenie powiatu przeworskiego na rok szkolny 2019/2020

W roku szkolnym 2019/2020 naukę w klasach I publicznych szkół ponadpodstawowych rozpoczną uczniowie z dwóch równoległych roczników - tego, który skończył ostatnią klasę gimnazjum, oraz tego, który skończył ósmą klasę szkoły podstawowej.

Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze w Tryńczy

15.07.2019 r.
Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze w Tryńczy

14 lipca br. na placu obok Szkoły Podstawowej w Tryńczy zorganizowane zostały ​Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze. Uczestniczył w nich Starosta Przeworski Bogusław Urban.

Opowieści wąskotorowe dla Niepodległej 1904-2019 – 13,14 lipca 2019 r.

12.07.2019 r.
Opowieści wąskotorowe dla Niepodległej 1904-2019 – 13,14 lipca 2019 r.

Kolejne spotkanie z „Opowieściami wąskotorowymi” dla Niepodległej już w ten weekend, tym razem na stacji Bachórz i Dynów. Serdecznie zapraszamy.

13 lipca godz. 14.00 Stacja Bachórz

Wystawa „Ku pamięci kap. Gracjana Fróga pseudonim Szczerbiec”. W namiocie zostanie zaprezentowana wystawa fotografii i pamiątek związanych z postacią kap. Gracjana Fróga urodzonego 8 grudnia 1911 r. we wsi Laskówka w ówczesnym powiecie brzozowskim obecnie Gmina Dynów powiat rzeszowski.