Międzynarodowa Konferencja Naukowa z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej

06.06.2019 r.

5 czerwca br. Starosta Przeworski Bogusław Urban uczestniczył w Międzynarodowej Konferencji Naukowej „1919 - 2019 – Bezpieczeństwo na terenach Polski południowo-wschodniej”. Spotkanie odbyło się w auli Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu, a zorganizowane zostało przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie, Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie oraz Wyższą Szkołę Wschodnioeuropejską w Przemyślu.

Rozdanie nagród w konkursie powiatowym p.n. „Miejsce Powiatu Przeworskiego w kraju i Europie na przestrzeni dziejów”

05.06.2019 r.

4 czerwca br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu powiatowego „Miejsce Powiatu Przeworskiego w kraju i Europie na przestrzeni dziejów”.

Powiat Przeworski rozpoczął realizację zadania pn. „Tradycyjne wesele regionu przeworskiego – obrzędy, zwyczaje, wierzenia i potrawy”

04.06.2019 r.

W dniu 4 czerwca br. Zarząd Powiatu Przeworskiego podpisał umowę z Województwem Podkarpackim na realizację w/w projektu. Całkowita wartość projektu wynosi: ok. 46 500,00 zł, przy dofinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego w wysokości 24 381,00 zł.

Konferencja „Instrumenty wsparcia dla przedsiębiorców”

04.06.2019 r.
Konferencja „Instrumenty wsparcia dla przedsiębiorców”

3 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Przeworsku odbyła się konferencja pod hasłem „Instrumenty wsparcia dla przedsiębiorców”. Zorganizowana została przez Starostę Przeworskiego Bogusława Urbana, Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Mielcu, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

Turniej Szachowy o Puchar Starosty Przeworskiego Bogusława Urbana

Turniej Szachowy o Puchar Starosty Przeworskiego Bogusława Urbana

2 czerwca br. Starostwo Powiatowe w Przeworsku wspólnie z Klubem Szachowym Gambit z Przeworska byli organizatorami Turnieju Szachowego o Puchar Starosty Przeworskiego Bogusława Urbana.