Z myślą o osobach niepełnosprawnych

19.01.2017 r.
Z myślą o osobach niepełnosprawnych

Fot. Źródło: Miasto i Gmina Kańczuga

Powiat Przeworski jest realizatorem „Programu wyrównywania różnic między regionami” Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) na terenie powiatu przeworskiego już od kilku lat.

Uroczyste spotkanie noworoczne

17.01.2017 r.
Uroczyste spotkanie noworoczne

12 stycznia 2017 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku odbyło się uroczyste spotkanie noworoczne, którego gospodarzami byli: Przewodniczący Rady Powiatu Przeworskiego Tadeusz Kiełbowicz oraz Starosta Przeworski Zbigniew Kiszka.

Zwiększono liczbę punktów, gdzie mieszkańcy mogą skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej

11.01.2017 r.

Zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255) Powiat Przeworski realizuje zadanie zlecone z zakresu administracji rządowej polegające na udzielaniu nieodpłatnej pomocy prawnej.

Alert o przekroczeniu poziomów substancji w powietrzu

11.01.2017 r.
Alert o przekroczeniu poziomów substancji w powietrzu

Mapka poniżej przedstawia aktualny stan jakości powietrza.

Komunikat dotyczący wysokich stężeń pyłu PM10 w powietrzu na terenie województwa podkarpackiego

09.01.2017 r.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie informuje, że w dniach 7-8 stycznia br. stwierdzono bardzo wysokie stężenia pyłu PM10.