Jubileusz 70 - lecia LKS "Cresovia" Krzeczowice

03.07.2018 r.
Jubileusz 70 - lecia LKS "Cresovia" Krzeczowice

1 lipca br. Wicestarosta Przeworski Janusz Owsiak wziął udział w Jubileuszu 70 - lecia LKS "Cresovia" Krzeczowice. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji działaczy i zawodników. Podczas części oficjalnej Wicestarosta na ręce prezesa LKS "Cresovia" Krzeczowice Andrzeja Kozłowskiego przekazał pamiątkowe trofeum szklane z życzeniami dalszych sukcesów sportowych.

Film promujący Kolejkę Wąskotorową "Pogórzanin"

26.06.2018 r.

Zapraszamy do obejrzenia filmu autorstwa Jacka Siębrzucha

przedstawiającego Przeworską Kolejkę Wąskotorową "Pogórzanin".

Jubileusz 120-lecia działalności Chóru Męskiego „Echo” z Przeworska

26.06.2018 r.
 Jubileusz 120-lecia działalności Chóru Męskiego „Echo” z Przeworska

24 czerwca br. Chór Męski „Echo”, działający przy Bazylice pw. Ducha Świętego w Przeworsku obchodził jubileusz 120-lecia działalności. W samo południe podczas uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył ks. prałat Tadeusz Gramatyka, dziękowano Bogu za wieloletnią działalność, jak również wspominano zmarłych członków przeworskiego chóru „Echo”.

Wręczenie certyfikatów Europass – Mobilność dla uczestników projektu w ZSZ w Przeworsku

19.06.2018 r.

15 czerwca 2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana III Sobieskiego w Przeworsku odbyło się wręczenie dokumentów Europass – Mobilność dla wszystkich uczestników projektu „Mobilność uczniów szansą na lepszy start zawodowy na rynku pracy”, którzy odbywali czterotygodniowe praktyki zawodowe w Maladze w Hiszpanii pod opieką mgr Damiana Słoniny.

Sesja absolutoryjna

18.06.2018 r.
Sesja absolutoryjna

W dniu 15 czerwca 2018 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyła się XXIX sesja Rady Powiatu Przeworskiego. Najważniejszym punktem w porządku obrad było podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego i udzielenia absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2017 r. Po przedstawieniu pozytywnej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej przez Komisję Rewizyjną oraz Skarbnika Powiatu, Radni jednogłośnie podjęli uchwałę za udzieleniem absolutorium Zarządowi z tytułu wykonania budżetu za 2017 r.