Ogłoszenie wyników Plebiscytu Eskulap 2017

09.02.2018 r.
Ogłoszenie wyników Plebiscytu Eskulap 2017

8 lutego w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie odbyło się rozstrzygnięcie tegorocznej – 17 edycji Plebiscytu Eskulap. Laureatem w kategorii lekarz rodzinny został lek. med. Jacek Pieniążek, spec. pediatra i medycyny rodzinnej, pracujący w NZOZ ALMUS w Białobokach, zajmując trzecie miejsce w województwie podkarpackim.

Odprawa roczna w Komendzie Powiatowej Policji w Przeworsku

06.02.2018 r.
Odprawa roczna w Komendzie Powiatowej Policji w Przeworsku

2 lutego Starosta Przeworski Zbigniew Kiszka uczestniczył w odprawie rocznej przeworskich policjantów. W odprawie uczestniczyli także: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie inspektor Tadeusz Szymanek, Komendant Powiatowy Policji w Przeworsku inspektor Marek Mendoń, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Przeworsku podinspektor Robert Piątek, a także kadra kierownicza, przedstawiciele władz samorządowych, wymiaru sprawiedliwości oraz funkcjonariusze i pracownicy cywilni.

Zakup pługopiaskarki przez PZD w Przeworsku

01.02.2018 r.
Zakup pługopiaskarki przez PZD w Przeworsku

Powiatowy Zarząd Dróg w Przeworsku zakupił w miesiącu grudniu 2017 r. samochód używany marki MAN 4x4 wywrotka trzystronna 245 KM za kwotę 180 810,00 zł wraz z zakupem nowej piaskarko – solarki NPS 4Z firmy DANROB za kwotę 77 367,00 zł oraz pługa bocznego firmy Sprinter za kwotę 29 766,00 zł. Po skompletowaniu i sprawdzeniu działania sprzętu w dniu 22 grudnia 2017 r. w/w samochód został wprowadzony do akcji  Zimowego Utrzymania Dróg jako 5 własna pługopiaskarka.

Powiatowy Koncert Kolęd i Pastorałek w Mirocinie

31.01.2018 r.
Powiatowy Koncert Kolęd i Pastorałek w Mirocinie

Jak co roku w ostatnią niedzielę stycznia (28.01.2018 r.) w Kościele Parafialnym p.w. św. Judy Tadeusza w Mirocinie odbył się Powiatowy Koncert Kolęd i Pastorałek. Organizatorami byli Starostwo Powiatowe w Przeworsku, Urząd Gminy w Przeworsku i Szkoła Podstawowa w Mirocinie.

II Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Powiatu Przeworskiego 2017 Roku

26.01.2018 r.
II Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Powiatu Przeworskiego 2017 Roku

21 stycznia 2018 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku odbył się II Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Powiatu Przeworskiego 2017 roku. Wydarzenie patronatem objął Starosta Przeworski Zbigniew Kiszka.