Projekt pt. „Śladami dawnych smaków powiatu przeworskiego – tradycja kulinarna w zgodzie z darami ziemi” jako jeden z najlepszych projektów z Polski zgłoszony do Konkursu Rural Inspiration Awards

28.01.2019 r.

Powiat Przeworski jako partner KSOW wziął udział w konkursie na projekty z PROW 2014-2020 Rural Inspiration Awards, organizowanym przez Europejską Sieć na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (ENRD) z okazji 10-lecia działalności Europejskiej Sieci.

Koncert Kolęd

23.01.2019 r.
Koncert Kolęd

20 stycznia w Bazylice Rzymskokatolickiej p.w. Ducha Świętego w Przeworsku odbył się „Koncert Kolęd” pod honorowym patronatem Starosty Przeworskiego Bogusława Urbana.

Spotkanie Noworoczne Prezesów Ludowych Klubów Sportowych

22.01.2019 r.
Spotkanie Noworoczne Prezesów Ludowych Klubów Sportowych

Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Przeworsku wspólnie ze Starostwem Powiatowym było organizatorem Noworocznego Spotkanie z udziałem prezesów Ludowych klubów Sportowych powiatu przeworskiego. Spotkanie odbyło się w dniu 19 stycznia br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku.

Kolejne scalenia gruntów w Powiecie Przeworskim

09.01.2019 r.
Kolejne scalenia gruntów w Powiecie Przeworskim

W dniu 28.12.2018 r. została podpisana umowa o przyznanie pomocy finansowej pomiędzy Powiatem Przeworskim reprezentowanym przez Starostę Przeworskiego Bogusława Urbana wraz z Wicestarostą Jerzym Mazurem, a Samorządem Województwa Podkarpackiego na operację typu „Scalanie gruntów" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Reaktywacja Posterunku Policji w Tryńczy

21.12.2018 r.
Reaktywacja Posterunku Policji w Tryńczy

20 grudnia br. Starosta Przeworski Bogusław Urban uczestniczył w otwarciu Posterunku Policji w Tryńczy. Uroczystość rozpoczęła się częścią oficjalną przed budynkiem posterunku prowadzoną przez kom. Wojciecha Kuliga z Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Rzeszowie. Kolejnym punktem uroczystości było zwiedzanie zmodernizowanego posterunku, a następnie wręczenie pamiątkowych statuetek oraz podziękowań osobom, które przyczyniły się do jego reaktywacji.