Informacja o zmianie rozporządzenia w sprawie odstrzału sanitarnego dzików na terenie powiatu przeworskiego

18.07.2019 r.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Przeworsku informuje o wydaniu w dniu 15 lipca 2019 r. Rozporządzenia Nr 4/2019 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Przeworsku z dnia 15 lipca 2019 r. zmieniąjacego rozporządzenie w sprawie odstrzału sanitarnego dzików na terenie powiatu przeworskiego.

Rozporządzenie zwiększa ilość dzików do odstrzału sanitarnego na terenie powiatu przeworskiego do 68 szt.

Powiatowy Zarząd Dróg w Przeworsku zakupił nowy ciągnik komunalny wraz z kosiarką

18.07.2019 r.

Początkiem lipca zakupiono na potrzeby Powiatowego Zarządu Dróg w Przeworsku nowy ciągnik komunalny wraz z kosiarką na ramieniu hydraulicznym.

Oddanie do użytku kierowców łącznika drogowego do autostrady

Oddanie do użytku kierowców łącznika drogowego do autostrady

17 lipca br. Starosta Przeworski Bogusław Urban uczestniczył w uroczystym otwarciu odcinka drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin - Przeworsk - Grabownica Starzeńska na odcinku od węzła A4 „Przeworsk” do drogi krajowej nr 94 w miejscowości Gwizdaj.

Oficjalny profil Powiatu Przeworskiego na Facebook'u

17.07.2019 r.
Oficjalny profil Powiatu Przeworskiego na Facebook'u

Informujemy, iż uruchomiliśmy oficjalny profil Powiatu Przeworskiego na Facebook'u.

Będziemy publikować na nim aktualne informacje o wydarzeniach kulturalnych, społecznych, sportowych, realizowanych projektach i podejmowanych inicjatywach.

Seminarium „Zielony Powiat Przeworski”

17.07.2019 r.
Seminarium „Zielony Powiat Przeworski”

16 lipca br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku odbyło się seminarium pn. „Zielony Powiat Przeworski”. Uczestników powitał Starosta Przeworski Bogusław Urban, m.in. Profesora Mirosława Millera z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Profesora Tomasza Mroczkowskiego Department of International Business w American University w Waszyngtonie oraz zaangażowanego w organizację seminarium studenta Kogod School of Business American University w Waszyngtonie Patryka Czerwonego, a także wójtów i burmistrzów oraz osoby zajmujące się rolnictwem i produkcją spożywczą na terenie powiatu przeworskiego.