Jubileusz XXV-lecia istnienia GPR Guma i Plastik Recycling w Zarzeczu

07.07.2017 r.
Jubileusz XXV-lecia istnienia GPR Guma i Plastik Recycling w Zarzeczu

30 czerwca obchodzono jubileusz XXV-lecia istnienia firmy GPR Guma i Plastik Recycling Sp. z o.o. w Zarzeczu. W uroczystości odbywającej się na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego udział wziął m.in. Sekretarz Powiatu Mariusz Pieniążek reprezentujący Starostę Przeworskiego Zbigniewa Kiszkę. Na ręce Prezesa firmy Andrzeja Kubika, gratulując jubileuszu, przekazał okolicznościowy grawerton z życzeniami innowacyjnych pomysłów na dalszy rozwój oraz wielu sukcesów w przyszłości.

Rozporządzenie Wojewody Podkarpackiego w sprawie zwalczania zgnilca amerykańskiego pszczół na terenie powiatów: przeworskiego i łańcuckiego

03.07.2017 r.

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o Rozporządzeniu Wojewody Podkarpackiego Nr 6/2017 z dnia 19 czerwca 2017 r. w sprawie zwalczania zgnilca amerykańskiego na terenie powiatów: przeworskiego i łańcuckiego.

Zakończył się II kwartał rzeczowej realizacji projektu

03.07.2017 r.
Zakończył się II kwartał rzeczowej realizacji projektu

Zgodnie z harmonogramem trwa realizacja projektu pn. ”Głęboka modernizacja energetyczna  budynków użyteczności publicznej w powiecie przeworskim”. Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, osi  priorytetowej III Czysta Energia, działania 3.2 Modernizacja energetyczna budynków.

GALA TANECZNA 2017 STT System Dance w Przeworsku

26.06.2017 r.
GALA TANECZNA 2017 STT System Dance w Przeworsku

24 czerwca br. odbyła się GALA TANECZNA 2017 Szkoły Tańca Towarzyskiego System Dance w Przeworsku, nad którą honorowy patronat objął m.in. Starosta Przeworski Zbigniew Kiszka.
Na parkiecie swoje umiejętności taneczne zaprezentowało 330 tancerzy z powiatu przeworskiego i łańcuckiego w wieku od 3 do 14 lat.

Jubileusz 70-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przeworsku

23.06.2017 r.
Jubileusz 70-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przeworsku

22 czerwca Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Przybosia w Przeworsku obchodziła jubileusz 70-lecia swej działalności. Wśród zaproszonych gości był m.in. Wicestarosta Przeworski Janusz Owsiak. Podczas uroczystości, która odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku, wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego na wykonanie ekslibrisu „70 lat Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przeworsku”. Następnie obejrzano humoreskę „Hece w bibliotece” w wykonaniu „Teatru u Julka”.