Pierwsze posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

23.07.2019 r.
Pierwsze posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

23 lipca br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku odbyło się pierwsze posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego na kadencję 2019 - 2022, powołanej Zarządzeniem Starosty Przeworskiego z dnia 25 kwietnia 2019 r. Komisję, zgodnie z art. 38a ustawy o samorządzie powiatowym, tworzy się w celu „realizacji zadań starosty w zakresie zwierzchnictwa nad powiatowymi służbami, inspekcjami i strażami oraz zadań określonych w ustawach w zakresie porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli”.

III Euroregionalne Dni Jakubowe na Europejskim Szlaku Kulturowym – Drodze św. Jakuba Via Regia

23.07.2019 r.

Starosta Przeworski Bogusław Urban i Wicestarosta Jerzy Mazur uczestniczyli w III Euroregionalnych Dniach Jakubowych, które odbywały się w dniach 19 - 21 lipca br. Starosta Przeworski sprawował patronat honorowy nad wydarzeniem.

Powiatowe Święto Policji

22.07.2019 r.
Powiatowe Święto Policji

21 lipca br. Starosta Przeworski Bogusław Urban i Wicestarosta Jerzy Mazur uczestniczyli w Powiatowym Święcie Policji, które odbyło się w Sieniawie. W tym roku uroczystość była wyjątkowa, ponieważ policjanci obchodzą 100. rocznicę powstania ich formacji. Stąd też zaproszonym gościom wręczono z tej okazji pamiątkowe przypinki.

Konkurs fotograficzny "Unowocześniamy obszary wiejskie - 25 lat ARiMR"

19.07.2019 r.
Konkurs fotograficzny "Unowocześniamy obszary wiejskie - 25 lat ARiMR"

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od 25 lat unowocześnia rolnictwo i obszary wiejskie. Od czasu powstania ARiMR wypłaciła swoim beneficjentom ponad 323,5 mld zł z funduszy krajowych i unijnych. Uzyskana pomoc to m.in. tysiące nowych maszyn i urządzeń rolniczych, wiele nowych inwestycji budowlanych, ale także setki placów zabaw, świetlic i domów kultury.