Uroczyste obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

Uroczyste obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Przeworsku rozpoczęły się złożeniem kwiatów przed tablicą upamiętniającą gen. bryg. Jana Władysława Chmurowicza.  Następnie odbyła się uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny w Bazylice p.w. Ducha św., celebrowana przez księży przeworskich parafii.

Zasadzenie lipy pn. „Niepodległa” i odsłonięcie tablicy pamiątkowej

Zasadzenie lipy pn. „Niepodległa” i odsłonięcie tablicy pamiątkowej

11 listopada br. na zaproszenie Koła Pszczelarzy w Przeworsku Starosta Przeworski Zbigniew Kiszka wraz z zaproszonymi gośćmi uczestniczył w sadzeniu miododajnej lipy pn. „Niepodległa” i odsłonięciu tablicy pamiątkowej.

Gminne Obchody Jubileuszu 100 - lecia Odzyskania Niepodległości w Urzejowicach

Gminne Obchody Jubileuszu 100 - lecia Odzyskania Niepodległości w Urzejowicach

10 listopada br. Starosta Przeworski Zbigniew Kiszka uczestniczył w Gminnych Obchodach Jubileuszu 100 - lecia Odzyskania Niepodległości, które rozpoczęły się przyjazdem grupy rekonstrukcyjnej i „gen. Józefem Hallerem” kolejką wąskotorową do Urzejowic.

Policyjny słoń maskotka ma już swoje imię!

13.11.2018 r.
Policyjny słoń maskotka ma już swoje imię!

6 listopada br. w Komendzie Powiatowej Policji w Przeworsku Starosta Przeworski Zbigniew Kiszka uczestniczył w uroczystości nadania imienia słoniowi - policyjnej maskotce. Imię „Policeusz” zostało wyłonione w konkursie, który wygrali uczniowie Szkoły Podstawowej w Ostrowie.

Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej będzie nieczynny w dniu 12.11.2018 r.

09.11.2018 r.
Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej będzie nieczynny w dniu 12.11.2018 r.

Uprzejmie informujemy, że Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej prowadzony przez Fundację Rozwoju i Wsparcia „Pasieka”, usytuowany przy ul. Lwowskiej 16 w Przeworsku będzie nieczynny w dniu 12 listopada 2018 roku, w zamian niniejszy punkt będzie otwarty w dniu 13 listopada 2018 roku od godz. 9:00 do 17:00.