Prezentacja wystawy „Opowieści wąskotorowe” w Muzeum w Przeworsku

06.09.2019 r.
Prezentacja wystawy „Opowieści wąskotorowe” w Muzeum w Przeworsku

6 września br. w sali balowej Muzeum w Przeworsku dzieci i młodzież szkolna oraz członkowie Przeworskiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej spotkali się, by obejrzeć wystawę „Opowieści wąskotorowe dla Niepodległej w starej fotografii i dokumentach”.

Uwaga szczepienie lisów!

06.09.2019 r.
Uwaga szczepienie lisów!

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach 26 września - 5 października 2019 r. planowana jest w województwie podkarpackim jesienna akcja szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Obejmie ona swoim zasięgiem teren całego województwa podkarpackiego.

Przywrócone połączenia autobusowe w powiecie przeworskim

05.09.2019 r.
Przywrócone połączenia autobusowe w powiecie przeworskim

Starosta Przeworski Bogusław Urban uczestniczył w spotkaniu, podczas którego podpisano umowę dotyczącą dofinansowania na przywrócenie nierentownych połączeń autobusowych.

„Opowieści wąskotorowe” do późnej jesieni

04.09.2019 r.
„Opowieści wąskotorowe” do późnej jesieni

Piątkowa prezentacja wystawy „Opowieści wąskotorowe” w Muzeum w Przeworsku rozpocznie jesienne działania w ramach projektu „Opowieści wąskotorowe dla Niepodległej 1904 – 2019”. Przeznaczone będą dla dzieci i młodzieży z pięciu gmin podkarpackich, przez które przejeżdża Przeworska Kolejka Wąskotorowa.

Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020 w Kańczudze, Świętoniowej i Ostrowie

03.09.2019 r.
Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020 w Kańczudze, Świętoniowej i Ostrowie

2 września br. Starosta Przeworski Bogusław Urban uczestniczył w inauguracji roku szkolnego w Zespole Szkół w Kańczudze, dla którego organem prowadzącym od 1 września jest Miasto i Gmina Kańczuga. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym.