Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

29.11.2018 r.
Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

W związku z przepisami ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie oraz edukacji prawnej (t.j. z 2017 r., poz. 2030 z późn. zm.), po nowelizacji wprowadzonej ustawą z dnia 15 czerwca 2018 roku o zmianie ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2018 r., poz. 1467) Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa dostępnego dla mieszkańców powiatu, która obejmuje w szczególności:

Sesja demonologiczna na zakończenie zadania ministerialnego „Topiec, błąd i lizibożek. Wystawa wierzeń demonologicznych regionu przeworskiego”

26.11.2018 r.

23 listopada 2018 r. w sali balowej Pałacu Lubomirskich odbyła się sesja popularnonaukowa, będąca podsumowaniem zadania pn. "Topiec, błąd i lizibożek - wystawa wierzeń demonologicznych regionu przeworskiego".

Zaproszenie na I sesję Rady Powiatu Przeworskiego VI kadencji

16.11.2018 r.

W dniu 20 listopada 2018 r. (wtorek) o godz. 1300 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku ul. Jagiellońska 10 odbędzie się I sesja Rady Powiatu Przeworskiego VI kadencji.

Zespół Szkół w Kańczudze „Staż zawodowy szansą na lepszą przyszłość”

15.11.2018 r.
Zespół Szkół w Kańczudze „Staż zawodowy szansą na lepszą przyszłość”

W październiku 2018 grupa uczniów Zespołu Szkół w Kańczudze miała szansę wyjazdu na zagraniczny staż zawodowy w ramach projektu Staże zawodowe szansą na lepszą przyszłość”. Projekt nr 2018-1-PL01-KA102- 049554, realizowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. Termin wyjazdu na staż to: 15.10 – 30.10.2018, miejsce pobytu i stażu okolice Nei Por i Platamonas w Grecji.

Dzień Białej Laski

15.11.2018 r.
Dzień Białej Laski

14 listopada Starosta Przeworski Zbigniew Kiszka, na zaproszenie Polskiego Związku Niewidomych Zarządu Koła Powiatowego w Przeworsku, wziął udział w uroczystym spotkaniu z okazji Międzynarodowego Święta Niewidomego „Dzień Białej Laski”.