Promesa na realizację zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych

24.07.2018 r.
Promesa na realizację zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych

24 lipca br. Starosta Przeworski Zbigniew Kiszka odebrał z rąk Wicewojewody Podkarpackiego Lucyny Podhalicz promesę na realizację zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych. W ramach otrzymanych środków zostanie wyremontowany chodnik w miejscowości Pantalowice oraz droga powiatowa w m. Nowosielce.

XXX sesja Rady Powiatu Przeworskiego V kadencji

23.07.2018 r.
XXX sesja Rady Powiatu Przeworskiego V kadencji

19 lipca 2018 r. odbyła się sesja Rady Powiatu Przeworskiego, na której Radni obradowali nad ośmioma projektami uchwał.

Odejście na emeryturę Nadleśniczego Juliusza Wójcika

23.07.2018 r.
Odejście na emeryturę Nadleśniczego Juliusza Wójcika

19 lipca podczas sesji Rady Powiatu Przeworskiego Przewodniczący Rady Tadeusz Kiełbowicz i Starosta Przeworski Zbigniew Kiszka przekazali na ręce Juliusza Wójcika Nadleśniczego Nadleśnictwa Kańczuga grawerton z okazji odejścia na emeryturę wraz z podziękowaniem za wieloletnią współpracę oraz życzeniami długich lat w zdrowiu, wszelkiej pomyślności i dalszych sukcesów w życiu osobistym.

Zakończenie remontu drogi powiatowej Manasterz - Czerwona Wola

20.07.2018 r.
Zakończenie remontu drogi powiatowej Manasterz - Czerwona Wola

16 lipca br. zakończono roboty na zadaniu pn. "Remont drogi powiatowej Nr P1 579 R Manasterz - Czerwona Wola w km 1+188 - 4+317". Wykonawcą robót była firma PBI Infrastruktura Spółka akcyjna z siedzibą w Kraśniku która wykonała to zadanie za kwotę 484 006,43 zł. Zadanie to współfinansowała Gmina Sieniawa w kwocie 250 000,00 zł.

Obchody Święta Policji w Przeworsku

13.07.2018 r.
Obchody Święta Policji w Przeworsku

13 lipca br. Komenda Powiatowa Policji w Przeworsku uroczyście obchodziła Święto Policji. Obchody rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele pw. Ducha Świętego w Przeworsku, którą celebrował ks. prałat Tadeusz Gramatyka. Następnie w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku odbył się apel, który swoją obecnością uświetnili przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji współpracujących z Policją, m.in. Starosta Przeworski Zbigniew Kiszka.