Remont drogi w m. Leżachów

11.06.2018 r.
Remont drogi w m. Leżachów

Starosta Przeworski informuje, że został rozstrzygnięty przetarg i niebawem rozpocznie się remont drogi w m. Leżachów. Zadanie to będzie realizowane z dofinansowaniem z budżetu państwa. Otrzymana promesa gwarantuje dofinansowanie w realizacji zadania do wysokości 220 tysięcy złotych, tj. do 80% wartości robót. Przedsiębiorstwo „MOLTER” Sp. z o.o.  które złożyło najkorzystniejszą ofertę wyceniło te roboty na kwotę 269 090,95 zł. Dofinansowanie Miasta i Gminy Sieniawa wynosi 26 909,00 zł.

Roboty drogowe w m. Gorzyce

08.06.2018 r.
Roboty drogowe w m. Gorzyce

Starosta Przeworski informuje, że prowadzone są roboty w m. Gorzyce w ramach zadania pod nazwą: Remont drogi powiatowej nr P1574 R Sieniawa - Gorzyce w km 1+931 - 3+743 m. Gorzyce. Wykonawcą robót jest firma Strabag Sp. z o.o. za cenę ofertową brutto: 435 976,27 zł. Zadanie jest realizowane przy współpracy z Gminą Tryńcza, której udział  w finansowaniu wynosi 203 000,00 zł. Umowny termin zakończenia robót to 31 lipca br. Za utrudnienia powstałe podczas wykonywania robót mieszkańców i wszystkich kierowców przepraszamy.

Jubileusz 25 - lecia parafii Przeworsk - Gorliczyna

05.06.2018 r.
Jubileusz 25 - lecia parafii Przeworsk - Gorliczyna

2 czerwca 2018 r. Starosta Przeworski Zbigniew Kiszka wziął udział we mszy świętej dziękczynnej z okazji 25 - lecia erygowania parafii pw. Józefa Sebastiana Pelczara w Przeworsku - Gorliczynie. Przewodniczył jej abp Józef Michalik, któremu towarzyszyli księża z innych parafii.

Zaproszenie na XXIX sesję Rady Powiatu Przeworskiego V kadencji

04.06.2018 r.

W dniu 15 czerwca 2018 roku  (piątek) o godz. 1300 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku ul. Jagiellońska 10 odbędzie się XXIX sesja Rady Powiatu Przeworskiego V kadencji.

Ćwiczenie pk. „STACJA PRZEWORSK” na temat: „Organizacja i funkcjonowanie systemu ratowniczego podczas zdarzeń masowych”

30.05.2018 r.

W dniach 28 i 29 maja br. na terenie powiatu przeworskiego zostały przeprowadzone ćwiczenia pk. „Stacja Przeworsk” na temat: „Organizacja i funkcjonowanie systemu ratowniczego podczas zdarzeń masowych”, których organizatorem był Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart i Starosta Przeworski Zbigniew Kiszka.

W ćwiczeniu udział wzięli: