Dzień Seniora w Urzejowicach

13.02.2017 r.
Dzień Seniora w Urzejowicach

W dniu 11.02 br. w Domu Kultury w Urzejowicach odbył się „Dzień Seniora” zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich.

Wydarzenie to, które wpisało się już w tradycję lokalnej społeczności, było doskonałą okazją do wyrażenia głębokiej wdzięczności i szacunku dla osób, które wychowały obecne pokolenia, dzieląc się swym życiowym doświadczeniem i mądrością.

Spotkanie noworoczne z udziałem prezesów i działaczy LZS

06.02.2017 r.
Spotkanie noworoczne z udziałem prezesów i działaczy LZS

Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Przeworsku wspólnie ze Starostwem Powiatowym było organizatorem spotkania noworocznego z udziałem przewodniczących Ludowych Klubów Sportowych oraz zasłużonych zawodników i działaczy LZS-ów. Spotkanie to odbyło się w dniu 4 lutego 2017 roku w sali narad Starostwa Powiatowego.

Uroczyste otwarcie i poświęcenie mostów na rz. Mleczka w miejscowości Urzejowice i Żurawiczki

03.02.2017 r.

02.02.2017 r. odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie mostów na rzece Mleczka w m. Urzejowice i Żurawiczki, w ciągu drogi powiatowej Urzejowice - Krzeczowice - Siennów.

Uczestników uroczystości powitał Starosta Przeworski Zbigniew Kiszka, dziękując wszystkim zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia. Po poświęceniu mostów przez księży Proboszczów z 3 parafii, które te mosty łączą, pod nadzorem ks. Dziekana Zenona Ruchlewicza, nastąpiło symboliczne przecięcie wstęg przez obecnych na uroczystości duchownych, samorządowców oraz wykonawcę robót tj. Prezesa Przedsiębiorstwa Budowlanego STALMOST.

Ptasia grypa w powiecie przeworskim

Ptasia grypa w powiecie przeworskim

Starosta Przeworski informuje, że w dniu 31 stycznia 2017 r. potwierdzono wystąpienie kolejnego ogniska grypy ptaków podtypu H5N8 w gospodarstwie przyzagrodowym, w którym utrzymywane było 125 sztuki drobiu różnych gatunków, tj. kury, kaczki, gęsi. Gospodarstwo, w którym stwierdzono ognisko choroby, położone jest w miejscowości Siennów w gminie Zarzecze (powiat przeworski, województwo podkarpackie).

XII Powiatowy Koncert Kolęd i Pastorałek "Kolęda płynie z wysokości"

03.02.2017 r.
XII Powiatowy Koncert Kolęd i Pastorałek "Kolęda płynie z wysokości"

Tak jak co roku 29 stycznia 2017r. w Kościele Parafialnym p.w. Św. Judy Tadeusza w Mirocinie odbył się Powiatowy Koncert Kolęd i Pastorałek "Kolęda płynie z wysokości". Koncert tradycyjnie zorganizował Zespół Szkół w Mirocinie oraz ks. proboszcz Ryszard Królicki. W koncercie wzięły udział dzieci z Bajkowego Przedszkola oraz dzieci i młodzież ze szkół w Chałupkach, Urzejowicach, Grzęsce, Ujeznej, Świętoniowej, Rozborzu, Mirocinie, Nowosielcach i Gimnazjum Nr 1 w Przeworsku.