Życzenia Wielkanocne dzieci z Przedszkola Sióstr Miłosierdzia w Przeworsku

Życzenia Wielkanocne dzieci z Przedszkola Sióstr Miłosierdzia w Przeworsku

Tradycyjnie jak co roku, w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, Starostwo Powiatowe w Przeworsku odwiedziły dzieci z Przedszkola Sióstr Miłosierdzia w Przeworsku. Na ręce Wicestarosty Janusza Owsiaka i Sekretarza Mariusza Pieniążka złożyły piękne świąteczne życzenia. Dzieci w podziękowaniu za tak miłą wizytę zostały obdarowane słodyczami.

Anna Ochab uczennica ZSZ w Przeworsku finalistą XXI Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

10.04.2017 r.

W dniach 23-25 marca 2017 roku w Zespole Szkół nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie odbył się Finał Centralnej XXI Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Organizatorem olimpiady jest Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Uczestniczyło w nich 65 osób z całego kraju (40 uczniów liceum i 25 uczniów technikum). Byli to najlepsi uczestnicy eliminacji najpierw szkolnych, a potem okręgowych. Wśród nich była Anna Ochab uczennica IV klasy technikum kształcącym w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych Zespołu Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku.

Projekt „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2017”

10.04.2017 r.
Projekt „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2017”

Poszukujesz źródeł dofinansowania dla działalności społecznej? Zastanawiasz się skąd sfinansować lokalny piknik, za co wydać książkę o swojej miejscowości, a może potrzebujesz środków na zakup pomocy edukacyjnych do świetlicy dla dzieci. 8 kwietnia 2017 roku rozpoczął się nabór wniosków do konkursu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2017”.

Trwa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w powiecie przeworskim

07.04.2017 r.

W dniu 14 grudnia 2016 r. podpisano umowę pomiędzy Powiatem Przeworskim a firmą Remontowo-Budowlaną „PIOTROWSKI” Paweł Piotrowski na wykonanie zadania pn.: „Głęboka modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w powiecie przeworskim”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, osi  priorytetowej III Czysta Energia, działania 3.2 Modernizacja energetyczna budynków.

Rozporządzenie MRiRW w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków

06.04.2017 r.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków od 6 kwietnia 2017r. przestał obowiązywać nakaz odosobnienia drobiu lub innych ptaków w zamkniętych obiektach budowlanych, pod warunkiem jednak utrzymania go w sposób ograniczający kontakt z dzikimi ptakami.

W załączeniu Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.