Aktualny rozkład jazdy Przeworskiej Kolei Dojazdowej

14.06.2019 r.
Aktualny rozkład jazdy Przeworskiej Kolei Dojazdowej

Poniżej zamieszczamy zmieniony rozkład jazdy "Pogórzanina" na najbliższy weekend.

SOBOTA 15.06.2019
Stacja Urzejowice godz. 17:30, Stacja Błękitna Armia

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku odebrali nagrody w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie

13.06.2019 r.

Finał ogólnopolskiego konkursu

„Młodzież  jakiej nie znacie. Wzory osobowe godne naśladowania”

„Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali” - ten apel Świętego Jana Pawła II nie ma ani konkretnego adresata, ani też przestrzeni, która by niosła ograniczenia. Jest skierowany do Ciebie i do mnie. Realizowanie go nawet w najprostszych aspektach życia wymaga jednak wysiłku. Jest często trudne, ponieważ nie niesie obietnicy nagrody. Nie daje żadnych przywilejów a może nawet spowodować społeczny ostracyzm. Tę drogę wybierają nieliczni z własnej woli.

Festyn Rodzinny „Zjednoczeni w Duchu…”

11.06.2019 r.
Festyn Rodzinny „Zjednoczeni w Duchu…”

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która w tym roku wypadła 9 czerwca, to dla naszej przeworskiej parafii pw. Ducha Świętego czas odpustu parafialnego. W bieżącym roku zbiegła się ona z Ogólnopolskim Marszem dla Życia i Rodziny, w który postanowiliśmy się włączyć, organizując takowy w Przeworsku. Odpust parafialny stał się w tym roku szczególnym świętem RODZINY, świętem stanowiącym okazję do tego, by publicznie zamanifestować radość z daru życia oraz rodziny jako najlepszego środowiska do rozwoju osobowego każdego człowieka.

Piknik dla dzieci i rodzin zastępczych z terenu powiatu przeworskiego

11.06.2019 r.
Piknik dla dzieci i rodzin zastępczych z terenu powiatu przeworskiego

7 czerwca br. na terenie zajazdu „Borowik” w Gniewczynie Trynieckiej odbył się Piknik dla dzieci i rodzin zastępczych z terenu powiatu przeworskiego. Zabawom i konkursom nie było końca. Podczas pikniku Wicestarosta Przeworski Jerzy Mazur nagrodził wszystkie dzieci upominkami, szczególnie wyróżnił dzieci, które brały udział w konkursie plastycznym nt. „Moja rodzina”.