Dzień Seniora

18.10.2019 r.
Dzień Seniora

17 października br. Starosta Przeworski Bogusław Urban gościł na Dniu Seniora, którego organizatorem był Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Kańczudze. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem Hymnu Państwowego.

Dzień Edukacji Narodowej w Powiecie Przeworskim

16.10.2019 r.
Dzień Edukacji Narodowej w Powiecie Przeworskim

14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, znany jako Dzień Nauczyciela. To święto to doskonała okazja, aby podziękować nauczycielom za ich trud i pracę. Na uroczystych spotkaniach z tej okazji w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Władysława Jagiełły i w Zespole Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku uczestniczył Starosta Przeworski Bogusław Urban, a w Zespole Szkół w Sieniawie i w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Przeworsku Wicestarosta Jerzy Mazur.

Zapraszamy na spotkanie informacyjne nt. „Wsparcie z Funduszy Europejskich dla rozwoju firm - dofinansowanie i preferencyjne pożyczki”

11.10.2019 r.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne nt. „Wsparcie z Funduszy Europejskich dla rozwoju firm - dofinansowanie i preferencyjne pożyczki”. Spotkanie skierowane jest do potencjalnych beneficjentów/wnioskodawców: mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw.
Termin i miejsce spotkania:
18 października 2019 r. w godzinach od 10:00 do 12:45

Starostwo Powiatowe w Przeworsku, ul. Jagiellońska 10, parter, sala konferencyjna.

Zapraszamy do udziału w konkursach krajoznawczych

10.10.2019 r.
Zapraszamy do udziału w konkursach krajoznawczych

Zachęcamy do udziału w konkursach organizowanych przez Międzyszkolny Oddział PTTK w Przeworsku:

XVI Wojewódzki Konkurs Turystyczny Dzieci i Młodzieży Szkolnej „Na najlepszy produkt turystyczny mojej Małej Ojczyzny – jakiej nie znacie”

Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Na szlakach turystycznych Małych Ojczyzn”

Wojewódzki Konkurs pn. „100 lat Szkolnych Kół Krajoznawczych w Polsce”

Otwarcie Dziennego Domu Seniora „Dom Miłosierdzia” w Wólce Małkowej i ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku Wólka Małkowa – Gniewczyna Tryniecka

10.10.2019 r.

9 października br. w Wólce Małkowej nastąpiło oficjalne otwarcie i poświęcenie Dziennego Domu Seniora „Dom Miłosierdzia”, utworzonego w ramach środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. W uroczystości uczestniczył Wicestarosta Przeworski Jerzy Mazur. W imieniu Starosty Bogusława Urbana przekazał na ręce Wójta Gminy Tryńcza Ryszarda Jędrucha list z gratulacjami i życzeniami pomyślnej realizacji projektu.