Powiatowe Mistrzostwa w Tenisie Stołowym

Powiatowe Mistrzostwa w Tenisie Stołowym

16 lutego 2019 r. odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Tenisie Stołowym zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Przeworsku, Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe oraz Podkarpackie Zrzeszenie LZS w Rzeszowie.

Szansa na rozwój Przeworskiej Kolei Dojazdowej

Szansa na rozwój Przeworskiej Kolei Dojazdowej

12 lutego br. w Zespole Pałacowo - Parkowym w Hadlach Szklarskich odbyło się spotkanie robocze poświęcone planom rozwoju Przeworskiej Kolei Dojazdowej, którego współorganizatorem był Starosta Przeworski Bogusław Urban, a gospodarzem Wójt Gminy Jawornik Polski Stanisław Petynia. W spotkaniu uczestniczyli również: Wicestarosta Przeworski Jerzy Mazur, Burmistrzowie Miast: Przeworska i Dynowa, Wójtowie Gmin: Dynów, Przeworsk, Hyżne oraz Sekretarz Miasta i Gminy Kańczuga, przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg i fundacji Galicyjskich Dróg Żelaznych.

Spotkanie w sprawie ustalenia dyżurów całodobowych aptek w Przeworsku w 2019 roku

18.02.2019 r.

W dniu 11 lutego br. odbyło się spotkanie w sprawie ustalenia dyżurów całodobowych aptek w 2019 roku. W spotkaniu udział wzięli: Pan Jerzy Mazur – Wicestarosta, Pani Monika Urbaniak Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny, Pani Lucyna Samborska Prezes Podkarpackiej Okręgowej Rady Aptekarskiej, Pan Tadeusz Biernat aptekarz powiatowy oraz właściciele lub przedstawiciele właścicieli aptek z terenu Miasta Przeworska.

Sesja popularnonaukowa promująca 3 tom „Przeworskich Studiów Regionalnych”

15.02.2019 r.
Sesja popularnonaukowa promująca 3 tom „Przeworskich Studiów Regionalnych”

Tom 3 „Przeworskich Studiów Regionalnych” ukazał się drukiem pod koniec grudnia 2018 r., zaś promocja publikacji – przedstawienie jej i przybliżenie szerszemu gronu, odbyła się 7 lutego 2019 r.  W spotkaniu wziął udział Starosta Przeworski Bogusław Urban.

Stanowisko Rady Powiatu Przeworskiego z dnia 6.02.2019 r.

08.02.2019 r.
Stanowisko Rady Powiatu Przeworskiego z dnia 6.02.2019 r.

Rada Powiatu Przeworskiego popiera wszelkie działania zmierzające do uruchomienia na nowo fabryki wagonów w Gniewczynie.