Stanowisko Rady Powiatu Przeworskiego z dnia 6.02.2019 r.

08.02.2019 r.
Stanowisko Rady Powiatu Przeworskiego z dnia 6.02.2019 r.

Rada Powiatu Przeworskiego popiera wszelkie działania zmierzające do uruchomienia na nowo fabryki wagonów w Gniewczynie.

Zakład ten przez wiele lat stanowił miejsce pracy dla mieszkańców Naszego powiatu. Zasoby techniczne, lokalizacja, a także wykwalifikowana kadra, która przez lata związana była z produkcją i remontem wagonów, dają możliwość wznowienia pracy fabryki, a wielu mieszkańcom szansę na dalszy rozwój i zatrudnienie.
Rada Powiatu Przeworskiego, mając na względzie dobro mieszkańców, a także rozwój gospodarczy regionu, w całości popiera wszelkie starania lokalnych samorządów i innych podmiotów dążące do reaktywacji fabryki wagonów w Gniewczynie.

Przewodniczacy Rady Powiatu Przeworskiego

Tadeusz Kiełbowicz