Sesja absolutoryjna

18.06.2018 r.
Sesja absolutoryjna

W dniu 15 czerwca 2018 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyła się XXIX sesja Rady Powiatu Przeworskiego. Najważniejszym punktem w porządku obrad było podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego i udzielenia absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2017 r. Po przedstawieniu pozytywnej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej przez Komisję Rewizyjną oraz Skarbnika Powiatu, Radni jednogłośnie podjęli uchwałę za udzieleniem absolutorium Zarządowi z tytułu wykonania budżetu za 2017 r.

Po głosowaniu Starosta Przeworski Zbigniew Kiszka podziękował całej Radzie za dotychczasową merytoryczną współpracę mającą na celu rozwój naszego powiatu oraz dobro jego mieszkańców.

Szczególne słowa podziękowania skierował do wszystkich pracowników jednostek organizacyjnych Starostwa Powiatowego w Przeworsku i służb, gdyż to dzięki ich merytorycznej pracy była możliwa realizacja zadań zapisanych w budżecie.

Jednym z ważniejszych punktów w porządku obrad była uchwała zmieniająca okręgi wyborcze w wyborach do Rady Powiatu. Zmiana wynikała ze zmniejszenia liczby radnych z 21 na 19 w związku ze zmniejszeniem się liczby mieszkańców powiatu poniżej 80 tysięcy.

Projekt uchwały zakładał utworzenie czterech okręgów tj.

1. Okręg Wyborczy nr 1, w którym wybiera się 5 radnych, obejmujący obszar: Gminy Adamówka, Miasta i Gminy Sieniawa oraz Gminy Tryńcza,
  2. Okręg Wyborczy nr 2, w którym wybiera się 4 radnych, obejmujący obszar Miasta Przeworska,
  3. Okręg Wyborczy nr 3, w którym wybiera się 5 radnych, obejmujący obszar Gminy Przeworsk i Gminy Zarzecze,
  4. Okręg Wyborczy nr 4, w którym wybiera się 5 radnych, obejmujący obszar: Gminy Gać, Miasta i Gminy Kańczuga oraz Gminy Jawornik Polski.

Uchwała została przyjęta po zaciągnięciu wcześniej opinii Rad Gmin.

Podczas sesji Starosta Przeworski Zbigniew Kiszka wręczył list gratulacyjny sekc. Tomaszowi Jurkiewiczowi z KP PSP w Przeworsku w dowód uznania osobistego wkładu i zaangażowania w uzyskanie tytułuDrużynowego Mistrza Polski PSP podczas XXXV Mistrzostw Polski Strażaków w tenisie Stołowym w Drzonkowie.

To 11 w historii i 9 z rzędu Drużynowe Mistrzostwo Polski Podkarpacia, w którym spory udział jest Tomasza Jurkiewicza. Ponadto na arenie międzynarodowej osiągnął następujące sukcesy: V Mistrzostwa Europy Policjantów i Strażaków – Bruksela 2014 – srebrny medal w singlu i deblu, VI Mistrzostwa Europy Policjantów i Strażaków –HUELVA 2016- srebro indywidualnie oraz IV m-ce w deblu.

• Sesja absolutoryjna