Seminarium „Zielony Powiat Przeworski”

17.07.2019 r.
Seminarium „Zielony Powiat Przeworski”

16 lipca br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku odbyło się seminarium pn. „Zielony Powiat Przeworski”. Uczestników powitał Starosta Przeworski Bogusław Urban, m.in. Profesora Mirosława Millera z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Profesora Tomasza Mroczkowskiego Department of International Business w American University w Waszyngtonie oraz zaangażowanego w organizację seminarium studenta Kogod School of Business American University w Waszyngtonie Patryka Czerwonego, a także wójtów i burmistrzów oraz osoby zajmujące się rolnictwem i produkcją spożywczą na terenie powiatu przeworskiego.

Program seminarium:

Wystąpienie Profesora Mirosława Millera - koordynatora projektu B+E oraz inicjatora projektów między uczelnią a biznesem

- Rynkowe wyzwanie przemysłu rolno-spożywczego na świecie i w Polsce

- Geneza i implementacja programu Dolny Śląsk. Zielona Dolina Żywności i Zdrowia

Prezentacja dobrych praktyk i oddolnych inicjatyw rolno-spożywczychw powiecie przeworskim

Pierwsza część

- Identyfikacja kluczowych partnerów platformy "Zielony Powiat Przeworski"

- Rola budowania łańcuchów dostaw działających w sektorze rolno-spożywczym

- Możliwe korzyści dla aktorów inicjatywy oraz powiatu wynikających z działalności programu

Druga część

- Koncepcja ekosystemu wspomagającego działania programowe platformy

- Możliwość, formuły prawne i zarządzania platform

- Marketing i Edukacja

Dyskusja i omówienie kolejnych kroków do podjęcia w organizacji platformy "Zielony Powiat Przeworski".

• Seminarium „Zielony Powiat Przeworski”