e-Urząd Biuletyn Informacji Publicznej Portal ePUAP - logowanie do systemu
Pokaż wyszukiwarkę

Relacja z wyjazdu do Nicei na międzynarodowy turniej piłki nożnej kobiet

01.08.2019 r.

W dniach 5-7 lipca 2019r. piłkarki GKS MAJDAN, wraz z trenerem Mateuszem Krawiec miały niecodzienną okazję, wziąć udział w międzynarodowym turnieju piłki nożnej kobiet "Nicea Ladies Cup 2019" we Francji.

5 lipca wieczorem w budynku klubowym OGC Nice reprezentanci klubu uczestniczyli w uroczystym otwarciu turnieju oraz losowaniu grup, na którym zostali bardzo ciepło i serdecznie przywitani.

Drużyny zostały podzielone na 3 grupy po 5 zespołów. Do fazy pucharowej awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup oraz dwie najlepsze drużyny z trzecich miejsc. Mecze trwały po 20 minut i były rozgrywane jednocześnie na dwóch boiskach. Po losowaniu Majdan trafił do grupy A gdzie jego rywalami były: AS Paris,  Gignac,  IS Selongey,  FC Saessolheim.

W sobotę 6 lipca od godziny 9:00 rozpoczęły się rozgrywki grupowe.

Plan gier drużyny GKS Majdan:

GKS - Gignac 3:0

GKS - IS Selongey 0:4

GKS - AS Paris 1:0

GKS - FC Saessolheim 0:0

GKS w grupie zajął 3 miejsce i awansował do ćwierćfinału gdzie czekała drużyna Caluires zwycięzca grupy B.

Po sobotnich rozgrywkach grupowych na drużynę czekała kolejna atrakcja. Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju zostały zaproszone na mecz Mistrzostw Świata Kobiet 2019 które odbywały się we Francji. Był to mecz o 3 miejsce na Allianz Riviera w Nicei (Szwecja- Anglia).

W niedziele zaplanowana była faza pucharowa turnieju.

Ćwierćfinał:

GKS - Caluires 1-0

Półfinał:

GKS - Nice 0:3

Po rozegraniu fazy pucharowej drużyna GKSu została sklasyfikowana na IV miejscu.

Zwycięzcą turnieju została drużyna OGC Nice, wygrywając po karnych w finale z drużyna IS Selongey.

Udział w tym turnieju był dla dziewczyn niezapomnianą przygodą, jak również możliwością skonfrontowania swoich umiejętności na tle drużyn z innych państw oraz poznania zagranicznej kultury gry.

Oprócz zawodów mieliśmy też czas na zwiedzanie pięknego miasta Nicei.

Serdecznie chcieliśmy podziękować organizatorom ASBTP Fotball oraz "Kash" Szynal za zaproszenie na turniej. Miłe przyjęcie oraz znakomitą sportową atmosferę.

Dziękujemy także naszym sponsorom bez których nie bylibyśmy w stanie wyjechać na turniej do Francji.

Dziękujemy Władzom Gminy Adamówka, Starostwu Powiatowemu w Przeworsku, oraz sponsorom, którzy wsparli nasz wyjazd: Vidawo, PZU- Grzegorz Szewczyk, Trans-Pal, Nadleśnictwo Sieniawa, "Samopomoc Chłopska" w Sieniawie, Sklep "Groszek" w Adamówce, Boram, sklep "SPAR" w Adamówce, Skup, Sprzedaż metali kolorowych - Zarzecze i Panu Markowi Sieradzkiemu oraz firmie przewozowej "Łukar" za bezpieczną podróż.