Realizacja zadań w ramach usuwania skutków powodzi - remonty dróg powiatowych

30.08.2017 r.
Realizacja zadań w ramach usuwania skutków powodzi - remonty dróg powiatowych

Powiat Przeworski w maju br. otrzymał promesę w kwocie 310 000,00 zł z przeznaczeniem na "Remont drogi powiatowej Nr P 1552 R Majdan Sieniawski - Nowiny w km 0+000 - 1+630", w ramach dotacji celowej z budżetu państwa udzielonej na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Po przeprowadzeniu przez Powiatowy Zarząd Dróg w Przeworsku, postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, wyłoniono wykonawcę robót tj.

Bieżące Utrzymanie Dróg Mariusz Ślimak, Ruszelczyce 107, 37-755 Krzywcza

Remont drogi został wykonany w sierpniu za kwotę 399 777,06 zł.

Udział Gminy Adamówka w realizacji zadania wyniósł 88 000,00 zł.

W obecnej chwili trwa procedura związana z wyłonieniem wykonawcy robót na kolejnym zadaniu, które będzie realizowane w ramach dotacji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych - "Remont drogi powiatowej Nr P 1558R Sieniawa - Czerce w km 3+090 - 5+480". W tym przypadku promesa z dnia 27 lipca określa wysokość dotacji w kwocie 460 000 zł.

• Realizacja zadań w ramach usuwania skutków powodzi - remonty dróg powiatowych