Rajd dla Niepodległej

09.10.2018 r.
Rajd dla Niepodległej

7 października br. Starosta Przeworski Zbigniew Kiszka brał udział w rajdzie rowerowym organizowanym „DLA NIEPODLEGŁEJ” 100 km na 100-lecie niepodległości, oraz z okazji 625 rocznicy nadania Praw Miejskich dla Miasta Przeworska i 20 - lecia powiatu przeworskiego.

Organizatorem rajdu, w którym uczestniczyło ponad 50 osób w różnym przedziale wiekowym był Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Króla W. Jagiełły w Przeworsku pod patronatem Starosty Przeworskiego i Burmistrza Miasta Przeworska. Podzielony był na II etapy, I etap liczył 62,5 km - tereny górzyste, II etap 37,5 km – tereny płaskie. Rajd o godz. 9:00 wystartował spod Ratusza w Przeworsku.

Po pierwszym postoju uczestnicy podzielili się na dwie grupy, gdyż trasa była górzysta i wiał silny wiatr. Grupa I w której jechał Starosta Przeworski dotarła do Przeworska przed planowanym przyjazdem, by po krótkim postoju pojechać na II etap. Pozostali uczestnicy również pokonali II etap by zakończyć rajd w Przeworsku przy Ratuszu na wspólnym posiłku.

Podczas całego rajdu można było podziwiać piękne krajobrazy naszego powiatu oraz sprawdzić stan dróg powiatowych, po których wiodła trasa.

Wszystkim obecnym za uczestnictwo serdecznie dziękujemy.