Michalinka Kozłowska - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

08.02.2023 r.

MK

Szanowni Państwo

Michalinka Kozłowska urodziła się 29.IX.2010 r. z wadą rozwojową głównych naczyń mózgowych. W ciągu pierwszych 13-tu miesięcy  swojego życia przeszła 10 skomplikowanych operacji neurochirurgicznych, z dużymi powikłaniami.

Obecne schorzenia to: wodogłowie z założoną zastawką komorowo-otrzewnową, rozległe uszkodzenia w mózgu, niedowład lewostronny, padaczkę oraz autyzm. W związku z tym jest osobą niepełnosprawną.

Są jednak szanse na samodzielność w przyszłości – daje je kosztowne leczenie oraz mozolna i systematyczna rehabilitacja. Niestety ograniczenia finansowe stają się ogromną przeszkodą w kontynuowaniu tak skomplikowanego leczenia.

W związku z powyższym bardzo prosimy o przekazanie 1,5 % podatku.

Juleczka prosi o pomoc

09.08.2022 r.

Juleczka

Julia przyszła na świat w listopadzie 2018 roku. Zanim się urodziła przeszła swoją pierwszą poważną operację zamknięcia przepukliny oponowo-rdzeniowej. Dziewczynka urodziła się z wadą układu nerwowego -rozszczepem kręgosłupa (odcinek piersiowo - lędźwiowo - krzyżowy), którego następstwem jest wodogłowie, stopy końsko - szpotawe, pęcherz neurogenny, niedowład kończyn dolnych oraz dysplazja bioder.

Mikołaj 2 letni chłopiec

31.03.2022 r.

Mikołaj

Mikołaj to 2 letni chłopiec, którego otacza ciemność. Choroba zaatakowała nerwy wzroku obydwu oczu i cały czas postępuje. Jego oczka na chwilę obecna maja zaledwie 30% widoczności. Bez natychmiasto wego leczenia chłopiec przestanie widzieć!

Mimo niepełnosprawności, w Mikołaju jest ogromna wola walki i radość życia. Ten mały, dzielny chłopiec jest niezwykle odważny. Codziennie pokonuje przeciwności losu. Rodzicom było bardzo ciężko gdy uświadomili sobie, w jak ciężkim stanie jest ich synek. Nie poddali się! Na całym świecie, rozpaczliwie szukali innowacyjnych metod ratunku dla Mikołaja. I udało się!

Trzyletni chłopiec, urodził się z śmiertelną chorobą

31.03.2022 r.

pomoc

Trzyletni chłopiec, urodził się z śmiertelną chorobą - rdzeniowy zanik mięśni SMA typu 1. Ma najbardziej agresywną postać choroby. Jego stan jest bardzo ciężki. Jego choroba jest w zaawansowanym stadium i maluch toczy walkę o życie.

Mięśnie słabną i powoli umierają - począwszy od mięśni odpowiedzialnych za poruszanie się, po te najważniejsze, które odpowiadają za pełnienie funkcji życiowych - służące do oddychania, przełykania. Chłopczyk nie może już sam przełykać. Jest karmiony przez sondę i wspomagany oddechowo. Ta bezlitosna choroba odbiera mu władzę nad ciałem! Ta choroba odbiera mu życie.

Zatrzymaj cierpienie Karola

21.12.2021 r.

Karol

Karol ma dopiero 11 lat a już doświadczył ogromnego bólu i cierpienia. W zeszłym roku uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. To miał być kolejny zwyczajny wieczór, ale jedno zdarzenie losowe, jeden niefortunny wypadek i ułamek kilku sekund zmieniły całkowicie życie chłopca. Dom w którym przebywał Karol zapalił się. Ogień był tak duży że uwięził chłopca. W wyniku czego Karol doznał poparzeń prawie całego ciała (75% oparzenia ciała III stopnia). Oparzenia były bardzo głębokie. Chłopiec cudem przeżył! Masywne oparzenia dróg oddechowych, głowy, twarzy, kończyn... Prawie całe ciało chłopca, było pokryte ranami.