Projekt „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2017”

10.04.2017 r.
Projekt „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2017”

Poszukujesz źródeł dofinansowania dla działalności społecznej? Zastanawiasz się skąd sfinansować lokalny piknik, za co wydać książkę o swojej miejscowości, a może potrzebujesz środków na zakup pomocy edukacyjnych do świetlicy dla dzieci. 8 kwietnia 2017 roku rozpoczął się nabór wniosków do konkursu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2017”.

Trzy organizacje z terenu województwa podkarpackiego: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej” oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Trygon – Rozwój i Innowacja”sięgnęły po środki z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na realizację projektu pn. „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2017”.Celem projektu jest: rozwój, wzmocnienie i aktywizacja mieszkańców/obywateli z województwa podkarpackiego do realizacji przez nich oddolnych inicjatyw na rzecz swoich społeczności lokalnych. Działanie jest kontynuacją projektu pn. „Akademia Aktywnych Obywateli – Podkarpackie Inicjatywy Lokalne” realizowanego w latach 2014-2017.

W ramach projektu zaplanowały przeznaczyć 450 000,00 złotych na inicjatywy lokalne, czyli zadania publiczne mieszczące się w katalogu sfer działalności pożytku publicznego wymienione w art. 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

O grant mogą ubiegać się:

•           młode organizacje pozarządowe (które prowadzą swoją działalność nie dłużej niż 30 miesięcy na dzień złożenia wniosku),

•           grupy nieformalne i samopomocowe (3 osobowe), które swoje wnioski do Konkursu mogą składać za pośrednictwem Patrona (organizacji użyczającej osobowości prawnej).

Czas realizacji inicjatyw to minimum 2 miesiące, które to powinny być zawarte w terminie od 1 czerwca do 10 grudnia 2017r. Wkład własny do projektów to min. 10% wartości wnioskowanej dotacji w postaci wkładu finansowego lub osobowego lub rzeczowego.

Termin składania wniosków o dofinansowanie projektów potrwa od  08 kwietnia, a zakończy 08 maja 2017r. o godzinie 15.00. Wnioski należy składać poprzez przesłanie w wersji elektronicznej na adres: wnioski2017@podkarpackie-inicjatywy-lokalne.pl

Poza dotacjami wnioskodawcy otrzymają wsparcieszkoleniowo – doradcze orazpromocję lokalnych inicjatyw.

Szczegóły oraz formularz wniosku dostępny jest na stronie internetowej Projektu pod adresem: www.podkarpackie-inicjatywy-lokalne.pl w zakładce „Dokumenty do pobrania”.

Zasady przyznawania dotacji znajdują się w Regulaminie Projektu – „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2017”.

W celu zasięgnięcia większej ilości informacji zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędą się: 27 kwietnia 2017r. (czwartek), godz. 10:00 w Starostwo Powiatowym w Przeworsku (sala narad), ul. Jagiellońska 10, 37-200 Przeworsk

Spotkanie poprowadzi Damian Zakrzewski - Koordynator lokalny PIL 2017
Kontakt: tel. 790 688 622, e-mail:nisko.fio@gmail.com

nisko.fio@gmail.com nisko.fio@gmail.comObszar działania: pow. tarnobrzeski, pow. stalowowolski, pow. niżański, pow. leżajski, pow. przeworski, pow. jarosławski i pow. lubaczowski