Powierzenie stanowisk nowo wybranym Dyrektorom

14.06.2019 r.
Powierzenie stanowisk nowo wybranym Dyrektorom

Pani Katarzyna Bocheńska – Wojtas w wyniku postępowania konkursowego została wyłoniona jako kandydatka na stanowisko Dyrektora Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Przeworsku. Zarząd Powiatu Przeworskiego uchwałą Nr 53/23/19 z dnia 4 czerwca 2019 r. powierzył jej stanowisko Dyrektora Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Przeworsku na okres 5 lat szkolnych tj. od 1 września 2019 r. do 31 sierpnia 2024 r.

Natomiast na stanowisko Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku komisja konkursowa wyłoniła kandydata w osobie Pan Krzysztofa Dyrkacza, któremu Zarząd Powiatu Przeworskiego uchwałą Nr 55/23/19 z dnia 4 czerwca 2019 r. powierzył obowiązki Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku na okres 5 lat szkolnych tj. od 1 września 2019 r. do 31 sierpnia 2024 r.
14 czerwca br. Starosta Przeworski Bogusław Urbanwręczył powierzenia stanowiska nowo wybranym Dyrektorom.
PaniKatarzyna Bocheńska – Wojtas ukończyła jednolite studia magisterskie na kierunku Psychologia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz Szkołę dla Trenerów i Psychoterapeutów Instytutu Terapii Gestalt w Krakowie. Pracę zawodową rozpoczęła w 1996 r. w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Jarosławiu, gdzie pracowała do1998 r. Od 1998 r. karierę zawodową związała z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Przeworsku, gdzie od 2009 r. pełni funkcję dyrektora. W życiu osobistym ma męża i trójkę dzieci.
Krzysztof Dyrkacz – ukończył studia magisterskie w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie na Wydziale Socjologiczno-Historycznym, studia podyplomowe z wiedzy o społeczeństwie i rodzinie oraz studia podyplomowe z wiedzy o kulturze z elementami antropologii kultury na Uniwersytecie Rzeszowskim. Swoją pracę związaną ze szkołą rozpoczął w 2004 r. w Zespole Szkół w Studzianie i w Szkole Podstawowej w Chałupkach. Od tego też roku pracuje w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku. Przez 15 lat uczy w tej szkole historii, wosu i ostatnio równieżwiedzy o kulturze. W 2013 r. uzyskał stopień nauczyciela dyplomowanego. Pracując jako nauczyciel i wychowawca osiągnął wraz z młodzieżą sukcesy na szczeblu okręgowym, wojewódzkim i krajowym. Prywatnie jest żonaty, ma troje dzieci.